Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2019 08 28

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vilniaus senamiestyje iškils R. Kvinto skulptūra poetui, dainų atlikėjui L. Cohenui

Poetas ir dainų atlikėjas Leonardas Cohenas (1934–2016).

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus žmona, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto lektorė Agnė Matulaitė savo feisbuko paskyroje pasidalijo žinia, kad rugpjūčio 31 d., šeštadienį, 20 val. kavinės „Gabi“ kieme yra pakviesta dalyvauti oficialiame skulptūros poetui, dainų autoriui bei atlikėjui Leonardui Cohenui atidaryme.

Prieš keletą metų anapilin iškeliavusiam kanadiečių dainininkui atminimo ženklą – ir savo paskutinę skulptūrą – sukūrė šviesaus atminimo skulptorius Romualdas Kvintas, kurio Romaino Gary, Martino Lutherio, Cemacho Šabado skulptūros Vilniuje, Vytauto Kernagio Nidoje, Danieliaus Dolskio Kaune, memorialinės lentos Hermanui Perelšteinui, Ferdinandui Ruščicui žmonių yra labai mylimos.

Vilniaus savivaldybės teigimu, leidimų šiai skulptūrai nereikėjo, nes tai esanti privati R. Kvinto bičiulių ir palaikytojų iniciatyva. Sostinės meras R. Šimašius feisbuke užsiminė, kad vieta skulptūrai gali būti laikina, o savivaldybė ieško nuolatinės.

„Tokio dar nebuvo… Dar niekad nesu atidariusi skulptūros. Net nežinau, kaip tai oficialiai yra daroma, jei iš tiesų… Bet kai skulptūra yra Leonardo Coheno… Pirmoji pasaulyje. Ir bus pastatyta Vilniuje. O jos autorius iš bet ko žmogiškumą padarantis, dabar jau a. a. Romualdas Kvintas, po visos nakties kančių, persipinančių su Coheno dainomis, supratau, kad dabar jau įkliuvau. Nes atsisakiusi sau niekada neatleisčiau…“ – feisbuko paskyroje rašo A. Matulaitė.

Skulptorius Romualdas Kvintas ir dainininkas Vytautas Kernagis spaudos renginyje, skirtame dainininko Danieliaus Dolskio atminimui įamžinti. Sigito Skinskio / BFL nuotrauka
Romualdo Kvinto mergaitės skulptūra – paminklas Šeduvos žydams, Holokausto aukoms. Arūno Baltėno nuotrauka
Paminklas Vilniuje gyvenusiam garsiam XX a. rašytojui Romainui Gary Mindaugo ir J. Basanavičiaus gatvių sankirtoje. Paminklo autorius – Romualdas Kvintas. Šarūno Mažeikos / BFL nuotrauka
Skulptoriaus Romualdo Kvinto sukurtas paminklas daktarui Cemachui Šabadui – Vilniuje gyvenusiam daktaro Aiskaudos prototipui Mėsinių gatvėje, Vilniuje. Tomo Urbelionio / BFL nuotrauka

Žymusis Kanados poetas ir dainų atlikėjas Leonardas Cohenas gimė 1934 m. Monrealio priemiestyje Vestmaunte žydų šeimoje. Jo motina Masha Klonitsky buvo Kauno rabino Solomono Klonitsky-Kline’o dukra, o senelis iš tėvo pusės Lyonas Cohenas, irgi gimęs Lietuvoje, Vilkaviškio rajone esančiuose Budviečiuose, buvo Kanados žydų kongreso įkūrėjas. L. Cohenas mirė 2016 m. lapkritį eidamas 83-iuosius.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.