Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

„Vilnius Review“: Vaiva Grainytė

Rašytoja Vaiva Grainytė ir kompozitorė Lina Lapelytė. Pauliaus Peleckio / BFL nuotrauka

Rašytoja Vaiva Grainytė skaito eilėraštį „Kambariai (bakalaurinis)“ iš poezijos rinktinės „Gorilos archyvai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019 m.). Į anglų kalbą poetės eilėraštį vertė Rimas Užgiris. Filmavo Jevgenij Tichonov. „Vilnius Review“ – elektroninis žurnalas anglų kalba apie lietuvių literatūrą užsienio skaitytojams.

Vaiva Grainytė – prozininkė, dramaturgė, poetė. Jos esė knyga „Pekino dienoraščiai“ (2012) buvo nominuota „Metų knygos“ suaugusiųjų kūrinių kategorijoje, įtraukta į kūrybingiausių knygų dvyliktuką ir įvertinta Augustino Griciaus premija. Rašytoja – 6 tarptautinius apdovanojimus Europoje pelniusios operos „Geros dienos!“ (2013) libreto autorė, o antrasis kartu su Lina Lapelyte bei Rugile Bardžiukaite jos kurtas performansas-opera „Saulė ir jūra“ 2019 m. išrinktas atstovauti Lietuvai 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje ir joje pelnė „Auksinį liūtą“. Autorės ir jos kolegių veikla įvertinta Jaunojo menininko premija bei aukščiausiais teatro apdovanojimais – Auksiniu scenos kryžiumi ir Boriso Dauguviečio auskaru.

Kaip sako autorė, poezijos rinkinys „Gorilos archyvai“ galėjo tapti jos pirmąja knyga. Ji – lyg kūrybinė archeologija: kelis dešimtmečius rašyti eilėraščiai galiausiai buvo peržiūrėti, surūšiuoti, atrinkti ir inventorizuoti. Dabar, kai archyvai sutvarkyti, randasi vietos naujiems vėjams.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien