2019 09 01

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Arkivysk. S. Tamkevičius paskirtas kardinolu

Evgenios Levin nuotrauka

Sekmadienį po vidudienio maldos Šv. Petro aikštėje Šventasis Tėvas pranešė, kad spalio 5-ąją sušauktoje konsistorijoje į Kardinolų kolegiją priims trylika naujų kardinolų. Tarp jų ir Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius SJ.

„Melskime už naujuosius kardinolus, kad patvirtindami savo priklausymą Kristui padėtų man vykdyti Romos vyskupo tarnystę dėl visos ištikimos Dievo tautos gerovės“ – sakė popiežius Pranciškus. 

S. Tamkevičius yra ketvirtasis Šventosios Romos Bažnyčios kardinolas iš Lietuvos po kunigaikščio Jurgio Radvilos XVI amžiuje, Vincento Sladkevičiaus ir Audrio Juozo Bačkio. 

Jėzuitą visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Pasak valstybės vadovo, vienuolika metų pogrindyje redagavęs „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kroniką“, S. Tamkevičius tapo atkaklumo, nepalaužiamos dvasios ir ryžto, kovos už žodžio ir tikėjimo laisvę pavyzdžiu. Šio dvasininko ištikimybė savajam pašaukimui ir šiandien įkvepia daugelį iš mūsų. Būsimam kardinolui G. Nausėda padėkojo už dvasinę paramą ir palinkėjo dar didesnio atsidavimo savo tarnystei, kuo geriausios sveikatos, energijos ir tvirtybės.

Parengta pagal Vatican News ir LR Prezidento kanceliarijos informaciją


Plačiau apie arkivyskupą emeritą ir jo įžvalgas skaitykite pastaruosiuose Bernardinai.lt tekstuose:

„Ankšti laisvės vartai“

„Arkivysk. S. Tamkevičius: paguosdavo mintis, kad lageryje sutiksiu kolegų disidentų“

„Arkivysk. S. Tamkevičius: Dievas rėmė nešusius sunkų bolševikinio teroro kryžių“

„Pamąstymai prieš rinkimus“

„Stasio Šalkauskio pėdomis“