2019 09 09

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Palaimintoji Eutimija – „šv. Barboros angelas“

Rugsėjo 9-tąją Bažnyčios kalendoriuje minima palaimintoji Eutimija – vienuolė Ema Uefing. Ši data – jos mirties diena.

Ema Uefing gimė 1914 m. šiaurės Vokietijos smulkaus valstiečio šeimoje. Ema buvo devintas vaikas iš vienuolikos. Ankstyvoje vaikystėje sirgusi rachitu, vėliau turėjo judėjimo sunkumų. Iki septyniolikos metų mergina dirbo savo tėvų ūkyje.

1931 m. Ema pradėjo dirbti Hopšteno šv. Onos ligoninės virtuvėje. Ligoninės vyresnioji Emą dėl šios būdo praminė Eutimija ir visiems rodė kaip pavyzdį.

„Euthymia“ graikų kalboje reiškia linksma, smagi.

1934 m. Ema įstojo į Gailestingumo seserų kongregaciją Miusnteryje, kur 1936 m. davė laikinuosius įžadus ir gavo trokštamą sesers Marijos Eutimijos vardą. Nuo 1936 m. Eutimija dirbo slauge ligoninėje Dinslakene.

Per antrąjį Pasaulinį karą šv. Vincento ligoninės izoliatoriuje, pavadintame šv. Barboros vardu, Eutimija slaugė užkrečiamomis ligomis sergančius karo belaisvius ir priverstinius darbininkus.

Mišios subombarduotame Miunsteryje, apie 1945 metus. katholisches.info nuotr.

Eutimija labai kantriai ir su meile rūpinosi visais, suteikdma ne tik fizinę, bet ir dvasinę pagalbą. Ji melsdavosi drauge su ligoniais, padėdavo priimti sakramentus. Palatos kaliniai ją vadino šv. Barboros angelu.

1940 m. sesuo Eutimija davė amžinuosius įžadus.

Keturiolikmetė Ema šeimos nuotraukoje. kirchensite.de nuotr.

Nuo 1948 m. Eutimija vadovavo gimdymo namų skalbyklai Miunsteryje.

1955 m. rugsėjo 9 d. Eutimija mirė nuo vėžio.

Eutimijos mirties dieną įvyko stebuklas. Viena sesuo, kuri skalbykloje buvo stipriai apsideginusi ranką, meldėsi prie atviro Eutimijos karsto. Jos sunkūs nudegimai visiškai užgijo per neįtikėtinai trumpą laiką.

Sesuo Eutimija buvo paskelbta palaimintąja 2001 m. spalio 7 d.

Lig šiol žmonės prašo sesers Eutimijos užtarimo. To įrodymas – 150.000 laiškų, saugomų Gailestingumo seserų kongregacijos ligoninėje.