2019 09 15

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Kaip turtinti vaiko žodyną?

Pixabay.com nuotrauka

Kokiu būdu galime turtinti vaiko žodyną? Pasakoja katalikiško darželio „Mažutėliams“ mokytoja Indrė.

„Kalbos turtinimas vyksta nuolat ir visose erdvėse. Tiek namų, tiek darželio – aplinkoje vaikas nuolat susiduria su veiksniais, kurie skatina jo kalbos tobulėjimą“, – pasakoja Indrė.

Mokantis naujų žodžių galima pasitelkti įvairiausius metodus: „Darbas su įvairiomis kortelėmis praturtina vaiko kalbą naujais žodžiais, skatina domėtis, klausti, tyrinėti.“

„[Kitas būdas galėtų būti] Meninės literatūros ar eilėraščio skaitymas. Skaitydamas meninę literatūrą vaikas išgirsta daug naujų žodžių. Tinkamai paaiškinant tų žodžių reikšmes, vaiko kalba ir kalbos suvokimas yra praturtinami. Ilgainiui vaikas atranda, kad tą patį dalyką galima pavadinti keliais skirtingais žodžiais. Įvaldo įvairias kalbos dalis“, – pasakoja Indrė.

„Svarbu atsakyti kantriai, teisingai, tuo metu, kai jis pats jūsų kažko klausia, domisi. Svarbiausias dalykas, kad mūsų pačių, suaugusiųjų, kalba būtų taisyklinga. Taip pat savo kalboje reikia vartoti ir naujų, vaikui dar negirdėtų, bet žaismingų ir jam naudingų žodžių“, – kalba darželio mokytoja. 

Daugiau įvairiausių patarimų videopasakojime: 

Dar daugiau aktualių ir paprastai atskleistų temų bus Nukryžiuotojo Kristaus Kongregacijos seserų leidžiamoje knygoje. Prisidėkite prie šios priemonės išleidimo – specialiai tam skirtos sąskaitos numeris LT104010042403365613, gavėjas – Katalikiškas vaikų darželis „Mažutėliams“, įmonės kodas – 302576752, mokėjimo paskirtis – „Knygos leidybai“.

Katalikiško vaikų darželio „Mažutėliams“ informacija