2019 09 16

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Kard. Newmano kanonizacijoje dalyvaus ir princas Čarlzas

Princas Čarlzas.

EPA nuotrauka

Spalio 13 d. Vatikane vyksiančioje kardinolo Johno Henry Newmano kanonizacijoje dalyvaus princas Čarlzas, pranešė oficialioji rezidencija Clarence House. Karalienei Elžbietai II nebekeliaujant į užsienį, Velso princas bus aukščiausio rango karališkosios šeimos narys, atvyksiantis į ceremoniją Šv. Petro aikštėje.

Po ceremonijos princas Čarlzas dalyvaus ir priėmime popiežiškojo Urbono universiteto koledže, kur palaimintasis Newmanas studijavo, kad taptų katalikų kunigu.

Kard. Newmano biustas. Katalikų Bažnyčios Anglijoje ir Velse nuotrauka

J. H. Newmanas (1801–1890) buvo subtilus mąstytojas, teologas, paveikęs daugelį krikščionių intelektualų kartų. Ieškodamas, kaip reformuoti anglikonybę iš vidaus, jis atsivertė į katalikybę ir iš anglikonų kunigo tapo katalikų kunigu.Tuo jis pritrenkė Viktorijos laikų Angliją, nes paaukojo savo statusą visuomenėje ir akademinę karjerą.

Grįžęs iš Romos į Angliją, Newmanas atsidėjo sielovados darbui ir kūrybai. 1848 m. jis įkūrė pirmąją Anglijoje Šv. Pilypo Nėrio oratoriją Birmingame. Joje ir mirė, sulaukęs 89-erių.

Clarence House būsimą ceremoniją apibūdino kaip „reikšmingą ir džiaugsmingą šiai šaliai [Didžiajai Britanijai] progą“.

Vestminsterio arkivyskupas Vincentas Nicholsas džiaugėsi, kad Velso princas vadovaus Didžiosios Britanijos delegacijai kanonizacijos iškilmėse. „Dėl tikėjimo studijavimo, asmeninės drąsos gelmės, intelektualinio skaidrumo ir kultūrinio jautrumo kardinolas Newmanas yra labai pasigėrėtinas Kristaus sekėjas. Jo tarnystė, ypač vargšams, yra ilgalaikis Bažnyčios pastoracinės atjautos ženklas ir iššūkis mums šiandien“, – sakė jis.

Newmanas – pirmasis šventuoju, bet ne kankiniu paskelbtas britas nuo Reformacijos laikų.

Byla dėl jo šventumo pradėta 1958 m. Palaimintuoju J. H. Newmaną paskelbė popiežius Benediktas XVI 2010 m. Birmingame. Kanonizacija tapo galima dėl antrojo Newmanui priskiriamo stebuklo – 2013 metais mediciniškai nepaaiškinamu būdu pagijo jo užtarimo prašiusi amerikietė, kurios komplikuotas nėštumas grėsė gyvybei.

Parengta pagal „The Tablet“ informaciją