2019 09 16

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

„Mažoji studija“. Ispanijoje užgimęs, Antakalnyje pamiltas. Kas?

Evgenios Levin nuotrauka

Atsakymą galima rasti Vilniaus Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje, taip pat – Dubičių, Daujėnų, Eišiškių ar Rukainių bažnyčių altoriuose. Tai – žmogaus ūgio Kristaus statulos, kurioms yra prigijęs Jėzaus Nazariečio pavadinimas. Jų pirmavaizdis – stebuklais garsėjanti rengiamoji Kristaus statula iš Madrido basųjų trinitorių bažnyčios.

„Lietuvoje tai retas reiškinys, ypač šiandien. Bet tokiuose kraštuose kaip Lotynų Amerika, Portugalija, Ispanija ar Filipinai, rengiamas Kristus ar Marija – įprasti dalykai. Jų yra daugumoje miestų bažnyčių; šios statulos – labai svarbūs Didžiosios savaitės „dalyviai“: jos nešamos procesijų metu, jas globoja įvairios brolijos. Statulos nešamos ant platformų, kurios sveria tonas – tad ir nešėjų būna šimtai. Šie meno kūriniai labai tikroviški, žmogaus ūgio – atrodo, kad pats Jėzus žengia visos procesijos priekyje“, – pasakoja menotyrininkė Regimanta Stankevičienė.

Apie rengiamos Kristaus statulos istoriją ir atvaizdo tradicijas Lietuvoje – „Mažosios studijos“ pokalbis, kurį išgirsti galite čia.

Laida vedą Jūratė Kuodytė.