Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2020 09 23

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Pranciškaus vizitas Lietuvoje: 7 nepamirštamos popiežiaus citatos

Irutės Jaruševičiūtės nuotrauka

2018 m. rugsėjo 22-23 dienomis Lietuvoje viešėjo popiežius Pranciškus. Kviečiame prisiminti popiežiaus mums pasakytas kalbas.

Laima Penek nuotrauka

„Nežinome, kas bus rytoj, tačiau žinome, kad kiekviena karta privalo puoselėti ją subrandinusią „sielą“, padėjusią kiekvieną akistatą su skausmu ar neteisybe paversti galimybe. Tik taip šaknys, padėjusios subrandinti vaisius, kuriais mėgaujamės šiandien, išliks gyvybingos ir sveikos. O ši tauta iš tiesų turi tvirtą „sielą“, kuri jai padėjo nepalūžti ir nuolat kurti!“ – iš kalbos valdžios ir visuomenės atstovams prie Prezidentūros: tekstasvideo.

Laima Penek nuotrauka

„Mąstydami rožinio slėpinius prašykime Jos, kad būtume bendruomenė, skelbianti Kristų Jėzų, mūsų viltį, ir kurtume Tėvynę, galinčią priimti visus, sugebančią iš Mergelės Motinos priimti dialogo ir kantrumo dovanas, artumo, mylinčio atleidimo ir nesmerkiančio svetingumo dovanas; Tėvynę, kuri pasirenka statyti tiltus, bet ne sienas, kuri mieliau renkasi gailestingumą, bet ne teisimą“, – iš kalbos Gailestingumo Motinos šventovėje: tekstasvideo.

LR Prezidento kaceliarijos/ Roberto Dačkaus nuotrauka

„Susitikimas su Juo, su Jo žodžiu, su Eucharistija mums primena, kad neturi reikšmės priešininko stiprumas, nesvarbu, ar laimi „Kauno Žalgiris“, ar „Vilniaus Rytas“ [plojimai, juokas]… Klausiu jūsų: kas pirmas? [Juokas]. Nesvarbu rezultatas, svarbu, kad Viešpats būtų su mumis.“ – iš kalbos jaunimui sostinės Katedros aikštėje: tekstasvideo.

LR Prezidento kanceliarijos/ Roberto Dačkaus nuotrauka

„Ten, Vilniaus mieste, Vilnelės upei tenka aukoti savo vandenį ir netekti vardo įtekant į Nerį; čia, Kaune, yra tas pats: Neris praranda savo vardą atiduodama vandenį Nemunui. Tai mums kalba apie tai, kad būtume „išeinanti“ Bažnyčia, nebijotume išeiti ir eikvoti save net tada, kai atrodo, kad tampame nematomi, prarasti save dėl pačių mažiausių, užmirštųjų, dėl tų, kurie gyvena egzistencijos pakraščiuose.“ – iš šv. Mišių homilijos Kauno Santakoje: tekstasvideo

LR Prezidento kanceliarijos/ Roberto Dačkaus nuotrauka

„Prieš septyniasdešimt penkerius metus ši Tauta matė galutinį Vilniaus Geto panaikinimą; tokiu būdu užbaigiant prieš dvejus metus pradėtą tūkstančių žydų naikinimą. Kaip kad skaitome Išminties knygoje, žydų tauta perėjo per pažeminimus ir kankinimus. Prisimindami šiuos laikus, prašykime Viešpatį, kad suteiktų mums įžvalgumo dovaną, kad galėtume laiku atpažinti pražūtingas užuomazgas pasirodančias įvairiais pavidalais, kurie atrofuoja to nepatyrusių kartų širdį, kad jie nepasiduotų sirenos giesmių vilionėms.“ iš kalbos prieš Viešpaties angelo maldą: tekstas.

EPA nuotrauka

„Kunigiškoji tarnystė ir pašvęstasis gyvenimas yra ne funkcionierių, o gailestingų tėvų ir motinų gyvenimas. Ir jei jūs taip gyvensite, senatvėje jūsų šypsena bus nuostabi ir jūsų akys žibės! Nes jūsų siela bus pilna švelnumo, romumo, gailestingumo, meilės, tėvystės ir motinystės.“ iš kalbos susitikime su kunigais, pašvęstaisiais, seminaristais Kauno arkikatedroje: tekstasvideo.

LR Prezidento kanceliarijos/Roberto Dačkaus nuotrauka

„Viešpatie, te Lietuva būna vilties švyturiu. Kad būtų veiklios atminties žemė, atnaujinanti įsipareigojimą kovai prieš bet kokią neteisybę. Skatinanti kūrybinius siekius apginti visų žmonių, ypatingai bejėgių ir pažeidžiamųjų teises. Ir kad būtų sutaikinimo ir skirtingumų harmonijos mokytoja.“ – iš maldos prie Okupacijų ir laisvės kovų muziejaustekstasvideo.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite