Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Mahatma Gandhi aktualus ir šiandien

EPA nuotrauka

Spalio 2 d. minimos 150-osios Mahatma Gandhi gimimo metinės. Minėjimas vyksta ne tik Indijoje, bet taip pat prisimenamas visame pasaulyje. Tai įrodymas, kad  Indijos tautos tėvo nešta žinia ir puoselėtos vertybės yra svarbios ir šiandien, praėjus daugiau kaip 70 metų po jo mirties.

Mahatma Gandhi gimė 1869 m. spalio 2 d. Indijoje. Londone įgijęs teisininko išsilavinimą jis tapo viena ryškiausių XX a. figūrų, dariusių įtaką pilietinių teisių ir socialinių pokyčių srityse. Jo idėjomis sekė ir JAV pilietinių teisių judėjimo lyderis Martinas Lutheris Kingas bei buvęs Pietų Afrikos prezidentas Nelsonas Mandela.

EPA nuotrauka

Gandhi 150-ųjų gimimo metinių išvakarėse, Vatikano Popiežiškoji religijų dialogo taryba Vatikane surengė renginį tema „Broliška meilė ir neprievarta pasaulinei taikai ir harmonijai“. Jame dalyvavo ir Indijos ambasadorius prie Šventojo Sosto Sibi George. Vatikano žinių tarnybai jis teigė, kad Gandhi nešta žinia ir plėtotos vertybės yra labai aktualios mūsų laikais. Jis priminė, kad 2007 m. liepos 15 d. Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos metu valstybių narių buvo vienbalsiai nuspręsta tarptautine nesmurto diena paskelbti spalio 2-ąją dieną, kurią minimas Gandhi gimtadienis.

Indijos ambasadorius taip pat teigė, kad principai, kuriuos skelbė Mahatma Ghandis, dera su popiežių, tame tarpe ir popiežiaus Pranciškaus, mokymu, ypatingai kalbant neprievartos, taikos ir harmonijos poreikio pasaulyje temomis.

Jis priminė Mahatmos Gandhi žymųjį posakį, kuriuo sakoma, kad koks bebūtų žmogaus statusas ar padėtis gyvenime, kai kyla abejonių priimant sprendimus, jis turėtų pagalvoti, ar tas sprendimas bus naudingas skurdžiausiam ir silpniausiam žmogui, kurį teko sutikti gyvenime. Jei sprendimas naudingas vargšui, tada einama gera linkme. Anot ambasadoriaus, pasaulis yra šeima, kurioje kiekvienas žmogus yra svarbus, o priimti sprendimai turėtų daryti teigiamą poveikį žmonėms.

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

Kurkime kartu!

Kodėl bernardinams yra svarbus skaitytojų ir rėmėjų indėlis?