2019 10 10

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

Kaip gyventi tikslingą gyvenimą?

Pexels.com nuotrauka

Pastebėjau, kad laikotarpis sugrįžus po vasaros atostogų daugeliui žmonių yra produktyviausias – sporto salės sausakimšos, įkvepiančios citatos klijuojamos ant darbo kabineto sienų, žmonės dažnai kalba apie dietas ar pažadus tapti geresniais.

Pats, siekdamas nuolat augti, džiaugiuosi, kad mano aplinkoje yra tiek daug tobulėti norinčių žmonių.

Liūdina tai, kad, paprastai žiemos pabaigoje sporto salės ištuštėja.

Įkvepiančios citatos būna paslėptos po priminimais apie neatidėliotinas užduotis.

Apie dietas primena tik dietinės kolos buteliukų etiketės.

Gerų ketinimų nepakanka.

Matote, geri ketinimai, be nuoseklaus veiksmų plano, yra tik nuostabi idėja.

Gerų ketinimų kupinas žmogus žvelgia į ateinančius metus ir sako: „Šiemet tikrai išspręsiu savo problemą.“ Gerų ketinimų kupinas žmogus galbūt žengs pirmuosius žingsnius problemos sprendimo link, pavyzdžiui, pradės eiti į sporto salę. Tačiau galiausiai tik gerų ketinimų nepakanka.

Atėjus naujiems metams, gerų ketinimų kupini žmonės galbūt jau planuoja, su kokia problema tvarkysis kitąmet bei tapšnoja sau per petį už tokį gerą pasiruošimą ateičiai.

Apie tai rašiau savo knygoje „Tikslingas gyvenimas“ (angliškai Intentional living). Šiai temai skyriau ištisą skyrių. Mūsų kultūrai įprasta skatinti gerus ketinimus, bet mus daug mažiau domina tikslingas tų ketinimų įgyvendinimas – o tai visai kas kita.

Štai keletas žodžių, apibūdinančių gerų ketinimų pilną gyvenimą: svajoju, noriu, tikiuosi, viliuosi, kada nors. Ar pastebėjote sąryšį? Visi šie žodžiai susiję su neišsipildžiusiais troškimais.

O dabar pažvelkite į keletą žodžių, apibūdinančių tikslingą gyvenimą: veiksmas, tikslas, tikrai, šiandien. Koks čia sąryšis? Visi šie žodžiai susiję su dabartimi, įsipareigojimu veikti. Šiuos žodžius vartoja tie, kurie daug padaro. Šiuos žodžius vartoja tie, kurie gyvena tikslingai.

Apie tikslingą gyvenimą išmokau iš savo tėčio. Būdamas jaunesnis, jis pastebėjo, kad klesti tik tie žmonės, kurie mąsto kitaip. Jis pradėjo skaityti knygas tam, kad pakeistų savo mąstymą. Kai aš buvau mažas, mano tėtis sukūrė aplinką, kad aš norėčiau kviestis draugus namo. Taip jis galėjo daryti įtaką tam, kaip aš pasirenku savo draugus. Kai jis išsikraustė į senelių namus, jis troško būti pirmuoju gyventoju tam, kad galėtų pirmasis pasveikinti visus atvykstančiuosius.

Net būdamas 90-ties, mano tėtis sugeba daryti daug daugiau nei jo bendraamžiai, nes jis visada gyveno savo gyvenimą tikslingai.

Ar žinote, kodėl tiek daug žmonių nustoja eiti į sporto salę tik prasidėjus naujiems metams? Ar žinote, kodėl tiek daug žmonių nustoja laikytis dietos, ar praranda motyvaciją darbui?

Atsakymas yra labai paprastas – juos domina tik savęs tobulinimas. O kadangi jie tai daro tik dėl savęs, greitai pasiduoda. Sau esame daug nuolaidesni negu kitiems.

O kas, jei jūsų motyvacija nebūtų tik savęs tobulinimas? Kas, jei dietos laikymasis padėtų jums likti sveikiems ir matyti augančius vaikus? Kas, jei motyvacija darbui padėtų jums sukurti geresnę darbinę aplinką likusiam kolektyvui? Kas, jei sporto klubo lankymo tikslas būtų padrąsinti kitus, siekiančius savo tikslų?

Kasdienis apsisprendimas investuoti į kitų žmonių gerovę, nesvarbu, didelę ar mažą. Tai – tikslingo gyvenimo raktas.

O kokie yra jūsų tikslai?

Nesvarbu ar siekiate numesti svorio, dirbti produktyviau ar kažkaip kitaip save patobulinti, galbūt yra būdas paversti tai naudos teikiančiu tikslu kitiems?

Pažadu, kad net toks mažas ir atrodytų nereikšmingas mąstymo pasikeitimas gali neišsipildžiusias svajonės paversti į lūkesčius pranokstančią sėkmę.

Straipsnį paruošė Pasaulinės lyderystės konferencijos komanda. PLK vyks lapkričio 22-23 Siemens arenoje. Konferencijos pagrindiniai rėmėjai: knygos.lt ir Nestle. Rėmėjai: Akvilė, Vytauto spa, Geros grindys, Dzūkija

Iš anglų k. vertė Nora Popova
Adaptavo Jonas Petrikas

Straipsnio autorius: Džonas Maksvelas
Lyderystės ekspertas, perkamiausių knygų autorius

Originalus straipsnis (Anglų k.):
Your Year of Living Intentionally