2019 10 10

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Klaipėdos dramos teatras išvyksta į gastroles Sankt Peterburge ir Maskvoje

Scena iš rež. Eimunto Nekrošiaus spektaklio „Kalės vaikai“. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Klaipėdos dramos teatro trupė su spektakliu „Kalės vaikai“ (rež. Eimuntas Nekrošius, aut. Saulius Šaltenis) spalio 12 dieną išvyksta į gastroles Rusijoje. Iš pradžių spektaklis bus parodytas XXIX tarptautiniame teatro festivalyje „Baltijskij dom“ Sankt Peterburge (spalio 13 d.). Šiemet festivalyje jau viešėjo Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupė su spektakliu „Tartiufas“ (Molière, rež. O. Koršunovas), teatras studija „Teomai“ su spektakliu „Broliai Karamazovai“ (pagal F. Dostojevskį, rež. S. Krivickienė); o specialioje programoje „Nekrošius. Tęsinys…“ dalyvauja „Meno fortas“ su Eimunto Nekrošiaus spektakliais „Inferno – Paradiso“ (pagal Dantę), taip pat „Bado meistras“ (pagal F. Kafką), Varšuvos nacionalinis teatras su spektakliu „Vestuvės“ (pagal W. Gombrowiczių). Klaipėdos dramos teatro spektaklis „Kalės vaikai“ taip pat dalyvaus režisieriui Eimuntui Nekrošiui atminti skirtoje programoje.

Apie Klaipėdoje Eimunto Nekrošiaus sukurtą spektaklį festivalio „Baltijskij dom“ vadovui Sergejui Šubui žinią perdavė režisierius Oskaras Koršunovas ir rekomendavo pasikviesti į specialiąją programą. Po pokalbio su Klaipėdos teatro vadovu Tomu Juočiu ir spektaklio įrašo peržiūros – mat festivalio vadovas ketino, bet negalėjo atvykti į festivalį „TheATRIUM“ Klaipėdoje – S. Šubas nedvejodamas pakvietė „Kalės vaikus“ į specialiąją programą. Klaipėdos dramos teatras džiaugiasi pirmą sykį dalyvaudamas šiame garsiame, gilias tradicijas turinčiame teatro festivalyje.

Scena iš rež. Eimunto Nekrošiaus spektaklio „Kalės vaikai“. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Apie spektaklio kelionę į Peterburgą sužinojęs žymus Rusijos prodiuseris Leonidas Robermanas nusprendė pratęsti jo gastrolių maršrutą ir pakvietė jį į Maskvą: tam išnuomojo V. Majakovskio teatrą. Tad suvaidinę Sankt Peterburge aktoriai greituoju traukiniu vyks į Maskvą, spektaklis ten bus rodomas spalio 15 ir 16 dienomis. Įdomu, kad prodiuseris Leonidas Robermanas negali laisvai reklamuoti spektaklio ir priverstas taikyti „partizaninį marketingą“ – mat rusų kalba spektaklio pavadinimas suvokiamas kaip keiksmas. Tad reklama plinta perduodant žinią iš lūpų į lūpas, socialiniuose tinkluose. Nepaisant šio trukdžio ir didelių bilietų kainų, jie sparčiai platinami.

Į Rusiją keliauja tokia spektaklio „Kalės vaikai“ kūrybinė komanda: aktoriai Darius Meškauskas, Nijolė Sabulytė, Karolina Kontenytė, Justina Vanžodytė, Jonas Baranauskas, Vidas Jakimauskas, Regina Šaltenytė, Igoris Reklaitis, Vaidas Jočys, Edvardas Brazys; režisieriaus asistentas Marius Pažereckas. 

Klaipėdos dramos teatro informacija