2019 10 12

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

Vilniuje – pažintis su UNESCO pasaulio paveldu

„Go Vilnius“ nuotrauka

Kurie Vilniaus Senamiesčio bruožai lėmė, kad jis prieš 25 metus buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą? Kaip patekti į jaukius senamiesčio kiemelius? Kurios miesto vietos gali papasakoti romantiškiausias miesto istorijas? 

Į šiuos klausimus padeda atsakyti spalio 12 ir 13 dienomis sostinėje vykstanti pažintinė programa „Vilniaus pasaulio paveldo keliais. UNESCO savaitgalis“, kurioje – nemokamos ekskursijos, dirbtuvės ir paskaita. 

„Go Vilnius“ nuotrauka
„Go Vilnius“ nuotrauka

UNESCO pripažinimas 

Šiais metais sukanka 25 metai nuo tada, kai Vilniaus istorinis centras buvo įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą – prestižinį visame pasaulyje pripažintą registrą, į kurį įtraukiamos visai žmonijai reikšmingos ir išskirtinę visuotinę vertę turinčios vertybės. Šeštadienį ir sekmadienį vykstančiuose renginiuose vilniečiai ir miesto svečiai sužinos, kuo unikalus sostinės senamiestis ir kokios priežastys lėmė, kad Vilnius pripažįstamas išskirtiniu viduramžiais susiformavusiu miestu, kelis šimtmečius dariusiu didelę įtaką architektūros ir kultūros raidai didelėje Europos teritorijoje.

Didelę dalį Vilniaus senamiesčio žavesio kuria autentiški kiemai. Norinčiuosius juos išvysti ir susipažinti su senamiesčio kiemelių istorija kviečiami prisijungti prie eskskursijos „Atvirų kiemelių istorijos“. 

„Go Vilnius“ nuotrauka
„Go Vilnius“ nuotrauka
„Go Vilnius“ nuotrauka
„Go Vilnius“ nuotrauka

Istorijos, gamtos ir meilės pynė 

Taip pat šiemet sukanka vieni metai, kai Vilnius kartu su kitomis Europos Pasaulio paveldo vietovėmis prisijungė prie UNESCO tvaraus turizmo platformos „World Heritage Journeys“ (liet. „Pasaulio paveldo kelionės“). Maršrutu „Romantiškoji Europa“ keliaujantiesiems šalia Vilniaus rekomenduojama aplankyti Briugę (Belgija), Pafosą (Kipras), Sen Mišelio vienuolyną (Prancūzija) ir kitas romantiškas vietas Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje ir Čekijoje. 

Šia proga turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ sukūrė naują maršrutą „Romantiški atradimai Vilniuje“. Nuo jaukių pasivaikščiojimų miesto gatvelėmis iki jaudinančių meilės istorijų – maršrutas atskleidžia įvairiapusį Vilnių ne tik UNESCO plaformos įkvėptiems keliautojams, bet ir visiems romantikos mėgėjams. Šį savaitgalį jie kviečiami jungtis prie nemokamų ekskursijų. 

Romantiškąją Vilniaus dvasią siūloma pažinti pradedant nuo pasivaikščiojimų. Pirmiausia – po Valdovų rūmus, aplankant šalia jų įkurtą renesansinį sodą, kvepiantį Viduržemio jūros regiono augalais ir menantį istoriją apie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilę. 

Keliautojai kviečiami apsidairyti po Literatų gatvę, pakilti į šv. Jonų bažnyčios varpinę, pasiklausyti Oginskio muzikos prisėdus ant grojančio suoliuko K. Sirvydo skvere. Taip pat maršrute – pasimatymus įkvepianti „Obuoliuko“ plytelė ir meilės stiprumą liudijanti berniuko su kaliošu skulptūra, atkeliavusi iš Romaino Gary romano „Aušros pažadas“. Nukakti siūloma ir į Subačiaus apžvalgos aikštelę, Belmonto parką bei Botanikos sodą. 

Išsamią pažintinę programą „Vilniaus pasaulio paveldo keliais. UNESCO savaitgalis“ ir registraciją į renginius galima rasti Vilniaus turizmo informacijos svetainėje.

Vilniaus m. savivaldybės informacija

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.