2019 10 15

bernardinai.lt

Greito gyvenimo lėti pokalbiai

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Brolis pranciškonas E. Darulis: nenoriu aiškinti žmogui, kaip jis turi gyventi

Brolis Evaldas Darulis. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos nuotrauka.

Kviečiame klausytis Urtės Karalaitės tinklalaidės „Greito gyvenimo lėti pokalbiai“, kurioje ji kalbina brolį Evaldą Darulį OFM. 

„Tu esi laisvas, niekas neturi tau aiškinti, kad turi eiti į bažnyčią ar išpažinties.“ Tokiais žodžiais brolis Evaldas nustebino jaunuolį, kurio mama paprašė kunigo liepti sūnui eiti išpažinties. O apstulbusiai mamai pridūrė: „Kada jis pats nuspręs, tada ir ateis.“ Po savaitės jis atėjo pats.

„Pranciškus Asyžietis yra pasakęs, kad jis savo dalį atliko, o dabar tegu veda visus kitus Kristus, o tai reiškia, kad kiekvienas Pranciškonų ordino brolis gali įnešti kažką savo. Mes turime tapti žmonių broliais, o ne vien dvasininkais, kunigais, kurie tik teikia sakramentus. Pirmiausia turime tapti draugais, bendrauti, kalbėtis. Ir ne vien tik su tais, kurie ateina į bažnyčią“, – pasakoja brolis Evaldas. 

„Svarbiausia, kad daiktai, kuriuos turi, liktų daiktais, kad jie neužimtų Dievo vietos“, – apie turto turėjimą kalba brolis Evaldas. 

Paklaustas apie tai, kad galbūt daiktai yra tapę savotiškais dievais žmogui, brolis Evaldas atsako, jog visuomet viskas priklauso nuo žmogaus: „Lygiai taip pat ir  ordine yra visokių brolių. Būna, kad ir suklumpi, užsimiršti, pasimeti, išpažįsti, vėl bandai gyventi kitaip. Nėra taip, kad mes esame kaip danguje sėdintys angelai. Esame tokie pat žmonės kaip ir visi kiti.“

Savo pašaukime vienuolis siekia nemoralizuoti ir neaiškinti, ką žmogus turi daryti ir kaip gyventi. Brolis Evaldas tiki, kad horizontalus bendravimas kuria žymiai didesnę vertę, o brolių pranciškonų pašaukimas – būti žmonių draugais, ne kelti save aukščiau jų.

Su broliu Evaldu kalbamės apie neturėjimą nieko savo, pinigus, nuolankumo jėgą, didžiausias žmogaus baimes, LGBT+ bendruomenės susitikimus bažnyčioje ir kraujuojančiomis kojomis įveiktą 130 km bėgimą. Be to, aptariama, ko šių dienų lyderiai galėtų išmokti iš Kristaus ir šv. Pranciškaus lyderiavimo patirčių, bei tai, ko jis visai nepasiilgsta iš pasaulietiško gyvenimo.