2019 10 15

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Penki dalykai, kuriuos verta daryti kiekvienam katalikui vyrui

Unsplash.com nuotrauka

Neseniai pasirodžiusioje amerikiečių „Catholic talk show“ laidoje jos kūrėjai ir svečiai – kunigas Richas Pagano, Ryanas Scheelas, Ryanas DellaCrosse ir Jasonas Baxteris – aptarė penkis dalykus, kuriuos būtų verta pradėti daryti kiekvienam katalikui vyrui.

1. Eiti į Mišias.

Laidos kūrėjai sutarė, kad vienas iš svarbiausių dalykų, padedančių vyrams išlaikyti savo tapatybę, yra pareigos jausmas. „Mišios pripildo. Jos augina dvasiškai, jų metu priimi Kristaus Kūną. Bet svarbus ir įvykdytos pareigos jausmas“, – savo mintimis dalinosi Ryanas Sheelas. Jis ragino pamąstyti apie karius – vyrus, kurie „keliasi, daro savo darbą ir daro jį gerai. […] Tai, kad gali struktūruoti savo gyvenimą taip, kad sekmadienį nueitum į Mišias suteikia pasitenkinimo jausmą – visų pirma, tai suteikia struktūrą savaitei. Antra, jauti, kad atlieki savo kaip krikščionio pareigą. Trečia, man asmeniškai svarbiausia: tai, kas vyksta šeimoje, kurios tėvas eina į Mišas.“

Cathopic.com nuotrauka

2. Melstis rožinį.

Laidoje savo įžvalgomis apie pamaldumą Mergelei Marijai dalinosi kunigas Richas Pagano. „Marija yra tobulas moteriškumas. Ji yra naujoji Ieva, – sakė kunigas. – Kai aš atsiverčiau… pirmas kontaktas buvo su Mergele Marija, septyniais Marijos skausmais, išmokau melstis rožinį, meldžiausi rožinį – aiškiai matomas Marijos moteriškumas mane skatino norėti būti tikresniu vyru.“

3. Dalyvauti parapijos gyvenime.

R. Scheelo nuomone, vyrų dalyvavimas parapijų veikloje, tarybose ir t.t. būtinai reikalingas parapijų gyvybei. „Vyrai savo vietas daugeliu atveju užleido moterims“, – pastebi jis, todėl neberanda vietos, jiems kyla sunkumų prisiderinant prie tvarkos, kur visus sprendimus priima moterys.

„Žinoma, jos daro sprendimus pagal savo požiūrį, daro tai, kas joms atrodo protinga. Bet tuomet trūksta papildymo vyriška perspektyva. Tai nereiškia, kad moterų dalyvavimas parapijas padaro pernelyg moteriškas, bet vyrų dalyvavimo irgi reikia balansui, kad parapijos kuo geriau funkcionuotų“, – mintimis dalijosi R. Scheelas. 

Unsplash.com nuotrauka

4. Leisti laiką su kitais katalikais vyrais.

Jasonas Baxteris pastebi, kad visi esame bent kartą buvę Mišiose, kur nepažįstame nei vieno žmogaus. Tai visiškai įprasta, jei, pavyzdžiui, keliaujame, tačiau jei tai parapija, kur kiekvieną sekmadienį lankomės jau antrus ar trečius metus – reiktų susirūpinti. Vyriška draugystė yra ypatinga. Tikinčių vyrų draugystė – dar ypatingesnė. Draugai ir bendražygiai būtini kiekvieno vyro vidiniam augimui.

Unsplash.com nuotrauka

5. Praktikuoti askezę.

Askezė yra dvasinė treniruotė, ugdanti vidinius gebėjimus, reikalinga sielai, kaip kūnui reikalingos fizinės treniruotės. Jasono Baxterio teigimu, susilaikymas nuo įvairių smulkių malonumų reiškia savęs suvaldymą, gebėjimą pasakyti „ne“ dalykams, kurių norime, kad visada galėtume pasakyti „taip“ Dievo ir artimo meilei. Penktadieniais susilaikyti nuo mėsiškų valgių yra senas katalikų paprotys, taip pat ugdytis gali padėti šaltas dušas, susilaikymas nuo saldumynų, nereikalingų pirkinių ar bereikalingo išmaniųjų technologijų naudojimo.

Parengta pagal ChurchPop