Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vatikane pristatytas išmanusis rožinis

Išmanusis rožinis (eRosary). Vatican News nuotrauka

Šventojo Sosto spaudos salėje pristatytas išmanusis rožinis (eRosary). Tai nesudėtingas elektroninis įrenginys, veikiantis kartu su programėle „Click To Pray“, skirtas visų pirma jaunimui. Jo paskirtis – jaunam žmogui priartinti Rožinio maldą, išmokyti melstis ir paraginti kalbėti šią maldą už taiką pasaulyje.

Išmanusis rožinis – tai paprastą apyrankę primenantis dešimties karoliukų vėrinys su kryžiumi. Jis veikia prijungtas prie mobiliajame telefone įdiegtos programėlės „Click To Pray“. Įrenginys aktyvuojamas automatiškai, kai vėrinį ant dešinės rankos riešo mūvintis žmogus pakėlęs ranką persižegnoja. Toliau pati programėlė veda žmogų per Rožinio maldą, trumpai įvesdina į kiekvieną slėpinį. Galima nusistatyti mokymosi režimą: tuo metu programėlė moko Rožinio maldos.

Išmanusis rožinis buvo sukurtas Pasaulinio popiežiaus maldos tinklo iniciatyva. Kaip sakė pristatyme kalbėjęs tinklo direktorius t. Frédéric Fornos SJ, išmanusis rožinis neatsitiktinai pristatomas spalį, nes šis mėnuo Bažnyčios tradicijoje nuo seno yra skirtas Rožnio maldai. Be to šiemet sukanka 175 metai nuo Pasaulinio popiežiaus maldos tinklo įkūrimo.

EPA nuotrauka

Kartu su išmaniuoju rožiniu naudojamą programėlę „Click To Pray“ jau šių metų pradžioje pristatė ir jaunimui pasiūlė pats popiežius Pranciškus. Vieną sausio mėnesio sekmadienį „Viešpaties Angelo“ maldos proga jis sakė: „Internetas ir socialiniai tinklai yra naujos mūsų laikų priemonės, padedančios palaikyti su kitais ryšius, dalytis vertybėmis ir sumanymais, išreikšti bendruomeniškumo troškimą. Tinklas gali padėti ir bendruomeniškai melstis, melstis kartu“. Tąkart, kalbėdamas iš Vatikano rūmų lango, popiežius paspaudė mygtuką planšetinio kompiuterio ekrane ir sukūrė savo paskyrą „Click to Pray“ tinkle. Jame skelbiamos popiežiaus maldos intencijos ir prisijungusieji gali jomis melstis kartu su popiežiumi.

EPA nuotrauka

„Raginu visų pirma jaunimą parsisiųsti programėlę „Click To Pray“ ir kalbėti kartu su manimi Rožinį už taiką“, – tąkart sakė popiežius. Dabar pristatytas ir kartu su šia programėle veikiantis išmanusis rožinis.

Pasaulinis popiežiaus maldos tinklas, anksčiau vadintas popiežiaus maldos apaštalavimo judėjimu, veikia jau 175 metus ir yra žinomas daugelyje šalių. Maldos apaštalavimo judėjimo pradininkas buvo kun. Francois Xavier Gautrelet SJ. Iš pradžių maldos tinklas buvo skirtas Prancūzijos Vals pres le Puy jėzuitų kolegijos seminaristams, tačiau labai greitai ėmė plisti kitose vienuolių bendruomenėse ir parapijose. Netrukus nusistovėjo mūsų dienas pasiekusi tradicija, kad šis judėjimas kiekvieną mėnesį paskelbia popiežiaus maldos intenciją ir ja meldžiasi tiek judėjimo nariai, tiek kiekvienas prie bendros maldos norintis prisijungti tikintysis pasaulyje. Maldos apaštalavimo judėjimui visą laiką vadovavo tėvai jėzuitai.

Šį mėnesį popiežius prašo kartu su juo melstis, kad Šventosios Dvasios dvelksmas paskatintų naujas misijas Bažnyčioje.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.