2019 10 25

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

Inkilų gamyba – puikus laisvalaikio praleidimo būdas

Organizatorių nuotrauka

Manote, kad inkilai uždera tik pavasarį? Tik ne Užupyje! Jau antrą savaitgalį iš eilės Užupio meno inkubatoriuje (Užupio g. 2A) rengiamos inkilų dirbtuvės. Praėjusį kartą meistravę šį šeštadienį nuo 12 val. dirbtuvių dalyviai kviečiami jau pagamintus inkilus dekoruoti. 

Kūrybinių dirbtuvių idėja kilo iš Užupio Respublikos kalendoriaus. Jame lapkričio 2-oji žymi ir unikalią šventę – Inkilų kėlimo dieną. Šią dieną Užupio bendruomenė Vilnelės pakrantėje kelia išpuoštus inkilus. Tai ne tik rudeninio mus palikusiųjų ilgesio, bet ir naujos vilties bei pavasario laukimo simbolis. Ir, žinoma, kažkam nauji namai.

Organizatorių nuotrauka

Kam nauji namai – o kam smagus bei turiningas užsiėmimas. Todėl praėjusį šeštadienį „Galeroje“ apie paukščius buvo galima sužinoti nuo A iki Ž. Ornitologas Gediminas Petkus savo paskaitoje supažindino su paukščių rūšimis, jų skirtumais bei kitomis subtilybėmis, galinčiomis nustebinti ne tik miesto vaiką.

Įspūdžių netrūko ir praktikoje – dirbtuvių dalyviai turėjo progą prisiliesti prie tikro medžio ir savo rankomis pagaminti inkilą. Su kuratorių pagalba vaikai ir tėveliai matavo, pjovė, kalė, rentė, lygino būsimų namelių sienas ir stogelius, tarpusavyje dalijosi profesionaliais patarimais ir nuoširdžiai rūpinosi, kad viskas vyktų pagal statybų planą. 

Organizatorių nuotrauka

Apsukresni meistrai inkilus jau spėjo ir nudažyti, tačiau didžioji dekoravimo šventė laukia šį šeštadienį. Naujutėlius inkilus autorizuosime spalvomis ir linkėjimais būsimiems jų gyventojams. Kad ir kas jie būtų – paukščiai, paukšteliai, boružės, drugeliai ar fėjos. Todėl visus kviečiame ateiti ir sukurti namus – kad grįžtų tie, kurių ilgimės.

Laukiame ir vaikų, ir suaugusiųjų – tiek dalyvavusių pirmoje dalyje, tiek užsuksiančių pirmą kartą. Trečioji projekto dalis – Inkilų kėlimo šventė vyks lapkričio 9 d. Vilnelės pakrantėje ties Užupio meno inkubatoriumi.

Organizatorių nuotrauka
Organizatorių nuotrauka
Organizatorių nuotrauka
Organizatorių nuotrauka
Organizatorių nuotrauka

Organizatorių informacija