Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Popiežius atsiprašė asmenų, įžeistų dėl pachamamos statulėlių įmetimo į upę

EPA nuotrauka

Popiežius penktadienį kreipėsi į Sinodo tėvus dėl pachamamos statulėlių, kurios buvo paimtos iš netoli Šv. Petro aikštės esančios bažnyčios ir įmestos į Tibro upę. Popiežius patikino, kad Sinodo proga iš Amazonijos į Romą atvežtos regiono čiabuvių statulėlės buvo padėtos bažnyčioje be stabmeldiškų intencijų. Šventasis Tėvas pridūrė, jog išmestas statulėles surado Italijos teisėsaugos pareigūnai.

Pachamamos statulėlė popiežiaus rankose.

EPA nuotrauka

Popiežiaus kreipimosi į Sinodo tėvus tekstą išplatino Šventojo Sosto Spaudos salė.

„Labas vakaras, noriu tarti žodį apie pachamamos statulėles, kurios buvo paimtos iš Traspontinos bažnyčios, jos ten buvo be stabmeldiškų intencijų, ir paskui išmestos į Tibrą.

Visų pirma, tai įvyko Romoje ir aš, kaip šios diecezijos vyskupas, prašau atleidimo asmenų, kuriuos šis gestas įžeidė.

Be to, noriu jums pranešti, kad didelį medijų dėmesį patraukusios statulėlės buvo surastos Tibre. Statulėlės nenukentėjo.

Karabinierių komendantas norėjo, kad jums būtų apie tai pranešta prieš žinios paviešinimą. Kol kas tai konfidenciali žinia, statulėlės laikomos karabinierių komendanto biure.

Karabinierių komendantas pareiškė norįs atsižvelgti į pasiūlymus dėl būdų paviešinti šią žinią ar dėl kitų pasiūlymų šiuo klausimu: pavyzdžiui, „statulėles išstatyti per Vyskupų Sinodo uždarymo Šventąsias Mišias“. Bus matyti. Šį reikalą tvarkyti pavedžiau Valstybės sekretoriui (kardinolui Pietro Parolin – red.).

Tai gera žinia. Ačiū“.