2019 10 30

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Akcija „Renkuosi gyvybę“: už abortą atsakinga ne tik moteris, bet ir visuomenė bei valstybė

Renkuosi gyvybę

Evgenios Levin nuotrauka

Vėlinių išvakarėse vilniečiai ir miesto svečiai iš tūkstančių degančių žvakelių Vilniaus Katedros aikštėje kviečiami sudėlioti kūdikio, apkabinto mamos ir tėčio rankų, atvaizdą. Jau tradicija tapusios akcijos „Renkuosi gyvybę“ organizatorių tikslas – ne tik prisiminti negimusius kūdikius, bet ir skleisti žinią krizinį nėštumą išgyvenančioms moterims, kad abortas nėra vienintelė ir teisinga išeitis. Moterys ir šeimos gali sulaukti reikiamos pagalbos.

Žmonės kviečiami uždegti žvakutes

Jau tradicija tapusi akcija „Renkuosi gyvybę“, kurią inicijuojaLaisvos visuomenės institutas, vyks spalio 30 dieną 19 val. Katedros aikštėje.

„Šiais metais prie organizatorių prisijungė Krizinio nėštumo centras, Kolumbo riteriai, Šv. Tomo Moro klubas ir ateitininkai. Akcijos partnerių gretas papildė beveik dvi dešimtys įvairių nevyriausybinių organizacijų, kurios ne tik palaiko idėją, bet ir buriasi tęstinei veiklai, apimančiai pagalbos, švietimo ir teisėkūros iniciatyvas“, – pasakojo Laisvos visuomenės instituto direktorė Diana Karvelienė.

Žvakutėmis pasirūpins akcijos organizatoriai, o visi kiti yra kviečiami jas uždegti ir prisiminti negimusius kūdikius. Po renginio žmonės raginami pasiimti žvakutes ir panaudoti jas antrą kartą.

Abortų skaičius mažėja

Krizinio nėštumo atveju mūsų valstybė moteriai tegali pasiūlyti aborto paslaugą. Tačiau abortas moters problemų nesprendžia, tik pagilina. Manau, kad mūsų šalies gyventojos nusipelno kur kas daugiau: pagalbos, kuri atlieptų konkrečios moters situaciją ir, kiek įmanoma, eliminuotų krizės priežastis. Tai leistų išgelbėti ir jų kūdikių gyvybes. Svarbu, kad valdžios institucijos parengtų ilgalaikį, nuoseklų veiksmų planą, pagal kurį būtų tobulinami teisės aktai, kuriama kompleksinės pagalbos sistema ir skiriamas reikiamas finansavimas“, – sakė LVI valdybos narė, teisininkė Kristina Zamarytė-Sakavičienė.

Nors Lietuvoje krizinį nėštumą išgyvenančioms moterims pagalbos sistema ir įstatyminė bazė nėra sustyguota, tačiau bendros tendencijos džiuginančios. Oficialiai atliekamų abortų skaičius Lietuvoje kasmet mažėja. 

Žmonės tampa labiau sąmoningi

Mokslinis faktas, kad žmogaus gyvybė prasideda apvaisinimo metu, visuomenėje jau plačiai žinomas. B. Obelenienė, A. Narbekovas, Z. Liubarskienė, V. Daudaravičienė aprašė tyrimą. „Žmogaus gyvybės pradžios ir apsaugos problematika Lietuvos studentų požiūriu“. 

Akcija „Renkuosi gyvybę“

Apklausoje dalyvavo beveik tūkstantis studentų. Į klausimą, kada prasideda žmogaus gyvybė, 86 procentai apklaustųjų atsakė, kad nuo pat apvaisinimo. Tuo tarpu, moterys, kurios nepaisant suvokimo, jog aborto metu nutraukiama jų kūdikio gyvybė, visgi žengė šį žingsnį, teigia, kad tai buvo vienas iš sunkiausių sprendimų jų gyvenime.

Už kiekvieną atliktą abortą atsakinga ne tik moteris, bet ir kiekvienas iš mūsų, visuomenė, valstybė. Tai patvirtina užsienio šalyse ir Lietuvoje atlikti tyrimai: spaudimas moteriai rinktis abortą patiriamas ne tik tiesiogiai artimoje aplinkoje, bet ir netiesiogiai viešoje erdvėje. 

Skaudžios aborto pasekmės

Krizinio nėštumo centro konsultantai teigia, jog moteris, išgyvenusias aborto traumą, pasekmės lydi ilgus metus. Moterys užsisklendžia, negali pabėgti nuo praeities prisiminimų, suserga depresija, sumenkėja jų savivertė, persekioja baimė ir kaltės jausmas.

„Abortas ne tik nutraukia vaiko gyvybę, tačiau sužeidžia ir pačią moterį. Krizinio nėštumo centras nemokamai teikia moterims tuo metu taip reikalingą emocinę, psichologinę, materialinę, socialinę pagalbą, kuri suteiktų jai stiprybės išnešioti, pagimdyti ir auginti kūdikį“, – sakė Krizinio nėštumo centro konsultantė Rūta Trumpickienė.

Akcija „Renkuosi gyvybę” spalio 30 d. 19 val. Vilniuje Katedros aikštėje

Organizatorių informacija