2019 10 30

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min

Pasaulinė lyderystės konferencija keičia pasaulį: įsitraukia vis daugiau lietuvių

Pasaulinė lyderystės konferencija. Organizatorių nuotrauka

Pasaulinė lyderystės konferencija prieš kone tris dešimtmečius atsirado Čikagoje, JAV. Jau po kelerių metų ji ėmė plisti ne tik į kitus JAV miestus, bet ir už šalies ribų. Šiandien krikščioniškas vertybes puoselėjanti konferencija vyksta 135-iose pasaulio valstybėse. Šiemet jau dešimtą kartą ji vyks ir Lietuvoje. Iš krikščionių bendruomenėms skirto renginio Pasaulinė lyderystės konferencija išaugo į tūkstančius dalyvių kasmet sutraukiantį susitikimą, kuriame lyderystės žvaigždžių paklausyti prie vieno stalo sėda jauni ir senjorai, verslininkai ir vienuolės.

 
„Pasauliniame kontekste Lietuva pasižymėjusi ir pripažinta Pasaulinės lyderystės konferencijos rengėja. Į pirmąjį mūsų renginį prieš dešimtmetį atėjo 300 dalyvių, pernai jų buvo kone 2 000“, – sako Pasaulinės lyderystės konferencijos Lietuvoje vadovė ir prodiuserė INETA BAUŽYTĖ.   
 
Lyderystės konferencijų – ne viena. Kuo išskirtinė Pasaulinė lyderystės konferencija?
 
Manau, kad svarbiausi du dalykai – krikščioniškos vertybės, kurias propaguojame, ir renginio formatas. Pastarasis ypatingas tuo, kad šiuolaikinių vaizdo technologijų pagalba konferencijos dalyviams Lietuvoje per porą dienų galime parodyti ryškiausių pasaulio pranešėjų pranešimus, kurie gyvai buvo skaitomi Čikagoje. Žinoma, jų ten būna kur kas daugiau, tad mes turime unikalią galimybę atsirinkti tuos pranešimus, kurie aktualiausi ir geriausiai tinka mūsų šalies visuomenei. Tiek lietuviškai įgarsinti užsienio pranešėjų pranešimai, tiek gyvai skaitomi Lietuvos pranešėjų pranešimai yra paįvairinami diskusijomis, kurios sulaukia itin palankių vertinimų iš verslo atstovų.
 
Tai bus jau dešimta Pasaulinė lyderystės konferencija Lietuvoje, kuo šiemet nustebinsite dalyvius?
 
Šiemet turime neįtikėtinai daug pranešėjų – dalyviai bus kviečiame paklausyti net 16 pranešimų. Tačiau mane ypač džiugina konferencijos vedėjų ir moderatorių komanda. Prie renginio vairo stos Miesto bažnyčios pastorius Saulius Karosas, kuris ir buvo šios konferencijos iniciatorius Lietuvoje, taip pat Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, kuris, mano nuomone, yra vienas geriausių oratorių Lietuvoje. Atsvara vyriškajai pusei taps TV laidų vedėja Aurelija Žakaitienė. Be to, šiemet turėsime labai stiprius meninius intarpus: koncertuos konferencijos metu susiformavusi grupė „Iš arčiau“, Mantas Jankavičius, Vilniaus šv. Jonų bažnyčios gospelo choras su Kristina Žaldokaite ir kt.
Pasaulinė lyderystės konferencija. Organizatorių nuotrauka

Šiemet konferencija išsiskirs pranešėjų skaičiumi, kuriuos pranešimus išskirtumėte kaip svarbiausius?

 
Primygtinai rekomenduočiau paklausyti Patricko Lencionio, kuris yra vienas mėgstamiausių ir populiariausių konferencijos pranešėjų. Konferencijoje Čikagoje pranešimus jis skaitė jau 11 kartų. Šį kartą Patrickas išdėstys savo mintis apie motyvaciją ir kokią įtaką ji daro mūsų lyderystei. Ne mažiau intriguoja ir Chriso Vosso pavardė. Jis buvo FTB įkaitų derybininkas ir šį kartą mums atskleis daug derybų meno subtilybių. Lietuviams galbūt geriau pažįstamas buvęs kelių „Disney“ įmonių vadovas Benas Sherwoodas, vadovavęs 12 mlrd. dolerių vertės verslui ir kasmet buvęs atsakingu už 25 tūkst. valandų kūrybiško turinio kūrimo. Benas kalbės apie tai, kas šiandien aktualu kiekvienam iš mūsų – kaip būti lyderiu ir vadovu besikeičiančiame pasaulyje, kaip priimti naujoves ir kaip elgtis kritinėmis akimirkomis.
 
O kaip su Lietuvos pranešėjais? Atrodo, šiemet nemenką dėmesį skiriate socialinėms problemoms – neįgaliųjų integracijai, vaikų įvaikinimui.
 
Mūsų renginio tikslas visuomet buvo nesavanaudiška lyderystė. O ji, man atrodo, neatsiejama nuo socialiai atsakingo verslo, apie kurį pasakos Lietuvoje gyvenantis olandas Timas van Wijkas. Timas atidarė restoraną „Pirmas blynas“ ir čia dirbti pakvietė neįgalius žmones, nors galėjo nueiti kur kas lengvesniu keliu dirbdamas su sveikais žmonėmis. Norime, kad kiekvieno pranešėjo pranešimas priverstų susimąstyti, kad norint geresnio gyvenimo reikia galvoti ne tik apie save, bet apie visuomenę ir apie pažeidžiamiausias jos grandis. Timo ir kitų Lietuvos pranešėjų istorijos kuo puikiausiai tai įrodo. Visuomet stengiamės, kad mūsų pranešėjai papildytų užsienio pranešėjus ir nupieštų lietuvišką kontekstą, nors rasti pranešėjų Lietuvoje nėra lengva.
 
Konferencijos ištakos – bažnyčia, dalis pranešėjų priklauso religinei bendruomenei, nuolat pabrėžiate krikščioniškas vertybes. Kiek šioje konferencijoje yra religijos?
 
Pasaulinės lyderystės konferencijos istorija prasidėjo vienoje bažnyčioje, tačiau dėl itin kokybiško ir vertingo turinio, jos populiarumas sparčiai auga iki šiol ir seniai išaugo religinės bendruomenės sienas. Mes dalyviams neperšame religijos, tačiau mūsų renginys ir yra išskirtinis tuo, kad akcentuojame ne materialinę naudą, o pokyčius ir į juos vedančias vertybes. Kažkas yra pasakęs, kad į šią konferenciją susirenka ta nedidelė Lietuva, kurią norisi matyti: šviesi, graži, kur žmogus žmogui ne vilkas, o draugas, pagalbininkas. Tai mums didelis komplimentas.
 
Kam skirta Pasaulinė lyderystės konferencija?
 
Nemanau, kad dar kokia konferencija gali pasigirti tokia dalyvių įvairove. Pasaulinėje lyderystės konferencijoje galima išvysti ir jaunuolių, ir senjorų, ir didžiulių kompanijų vadovų, ir švietimo įstaigų darbuotojų, ir vienuolių. Jie visi sėdi prie vieno stalo ir diskutuoja. Širdis džiaugiasi, kai realybe tampa dar viena mūsų vertybė: mokytis vienam iš kito, nepriklausomai nuo socialinio statuso, padėties ar amžiaus. Nors neretai žmonės nustemba pamatę, kiek daug pas mus jaunimo. Ne kartą iš jaunųjų dalyvių girdėjau, kad tai krikščioniškas renginys, į kurį negėda pasikviesti netikintį draugą. Reaguodami į jaunimo susidomėjimą, dar pernai specialiai jiems pasiūlėme atskirą renginį.
 
Kas tai per renginys?
 
Šiemet tęsime tradiciją ir penktadienio vakarą jaunimą pakviesime į kelių valandų trukmės renginį jaunimui. Tai bus tarsi trumpesnė konferencijos versija, kurios metu rodysime tris trumpas pagrindinių pranešimų versijas, taip pat turėsime du kalbėtojus, tarp bendraamžių bus rengiama diskusija.
 
Daugelis nori būti lyderiu, ar kiekvienam ši svajonė pasiekiama? Ar paklausius lyderio pranešimo įmanoma pačiam tapti lyderiu?
 
Tiktai, taip. Pasaulinė lyderystės konferencija yra skirta kiekvienam žmogui, nes kiekvienas žmogus yra lyderis: šeimoje, giminėje, draugų būryje, savo skyriuje darbe ar visoje kompanijoje. Mūsų problema, kad dažnai maišome žodžius „lyderis“ ir „bosas“. Bosas gali būti didelės kompanijos vadovas, tačiau nebūti lyderis, ir atvirkščiai. Bosui svarbu tikslai, rezultatai, skaičiai, o lyderis yra tas žmogus, kuris mato problemą ir imasi veiksmų, kad ją išspręstų. Lyderis yra tas žmogus, kurio klauso ir kuriuo seka kiti žmonės.

Pasaulinė lyderystės konferencija lapkričio 22–23 d. vyks „Confer by Siemens arena“, Vilniuje.
 
Organizatorių informacija