Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Popiežiškosios mokslų akademijos narė – Nobelio laureatė

Frances H. Arnold. Vaticannews.com nuotrauka

Popiežius Pranciškus paskyrė naują Popiežiškosios mokslų akademijos narę. Ja tapo penktoji Nobelio premiją gavusi moteris, cheminės inžinerijos, bioinžinerijos ir biochemijos ekspertė iš JAV – Frances H. Arnold.

 
Nuo praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio pabaigos F. Arnold pradėjo tyrinėti fermentus ir sukūrė metodą, kurį aprašo kaip „valdomą evoliuciją“. Šis metodas leido sukurti naujus fermentus su milžiniškomis praktinio pritaikymo galimybėmis įvairiuose sektoriuose: nuo biokuro iki vaistų. Nauji fermentai, kurie atlieka biocheminius procesus daugybę kartų pagreitinančių katalizatorių vaidmenį, leidžia sukurti naujas medžiagas veiksmingiau ir švariau. Už tai 1956 metais gimusiai mokslininkei buvo suteikta daug prestižinių pripažinimų, apdovanojimų ir premijų, o 2018 metais Nobelio premija chemijos srityje.

Į Popiežiškąją mokslų akademiją yra kviečiami savo srityse išsiskiriantys mokslininkai, nepriklausomai nuo jų pasaulėžiūros, gerbiamas akademinės laisvės principas. Jei yra poreikis, popiežius gali akademikų paprašyti patarti vienu ar kitu klausimu. Popiežiškosios mokslų akademijos nariais yra buvę ar tebėra daugiau nei šešiasdešimt Nobelio premijos įvairiose srityse laimėtojų: pradedant nuo 1902 metais Nobelio premiją gavusio fiziko Pieterio Zeemano ir baigiant Frances H. Arnold.

Beje, jai akademijos posėdžiuose draugiją palaikys Stefanas Hellas ir Robertas Betzigas, 2014 metų chemijos Nobelio premijos laureatai.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite