2019 11 07

Marija Keršanskienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Kalba mamos. V. Povilienė – apie laimę gyventi be kaukių

Viktorija Povilienė. Asmeninio archyvo nuotrauka

„Visada rinkis meilę. Tai bus pats geriausias pasirinkimas, ir jis visada tave atves į pačią gražiausią vietą.“

Šįkart kalbamės su trijų vaikų mama Viktorija Poviliene. Kai paklausiau, kaip ją galėčiau pristatyti, ji atsakė, kad neturi jokių titulų, visada nori tik kavos ir miego, ir dar būtų gerai turėti laiko kišenę. Bet kai kurios mamos Viktoriją tikrai pažįsta iš tinklaraščio „Daugiau nei virtuvė“ gyvavimo laikų. Apie jį ir apie rašymo terapiją, padedančią susidėlioti savo mintis, kalbėsime ir šio pokalbio metu. Šiandien Viktorija – laisvai samdoma rašytoja.

Sužinojusi, kad Viktorija lanko mamas, labai norėjau pakviesti ją pasidalinti: kaip kilo ši idėja, kaip ji ar ją randa mamos ir kokios pagalbos mamos dažniausiai ieško? Klausiau, kokie jausmai aplanko, kai patiri persileidimą? O triskart?.. Anot jos, kiekvieną kartą – tai skausmas, kurio niekam neperduosi, su niekuo nepasidalinsi ir kuris visada su tavimi. „Atrodo, neturi nieko apčiuopiamo, ko galėtum gedėti, bet realiai tu gedi savo svajonės“, – sako ji.

Taip pat kalbėjome apie santykiams pagalius į ratus kaišiojančią buitį, rutiną ir kas pasikeičia, kai atsiranda vaikai. Apie rūpinimąsi savimi, kaip to nepamiršti, apie mamų super galias ir kodėl visada geriau rinktis miegą su kūdikiu dieną ar anksti vakare, nei spoksojimą iki išnaktų į ekraną, žinant, jog rytoj tau vėl trūks miego, būsi pavargusi, pikta ir irzli. „Jeigu tau kažkas netinka, būk drąsi daryti taip, kaip tau reikia“, – linki mamoms Viktorija.

Klausiau įrašo, ir man kilo dar daug klausimų, kurių reikiamą minutę nesugalvojau. Bet vietoj graužimosi kviečiu pratęsti pokalbį socialiniuose tinkluose, jei ir jums tų klausimų kils.

Norėčiau palinkėti šio pokalbio klausyti atvira širdimi – ne ieškant tiesos ar klaidų požiūryje, pasirinkimuose, o tiesiog kaip vienos mamos nuoširdų pasidalinimą. Vienos šeimos, mamos, moters istoriją.

Galbūt šis pokalbis jus įkvėps aplankyti pažįstamą mamą?

Kalbėkime, mamos.

Ačiū Vilniaus universiteto radijo stočiai START FM už galimybę įrašyti šį pokalbį.