2019 11 11

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Popiežius Pranciškus: neatmeskime nuteistųjų ir tų, kurie išėjo į laisvę

Hedi Benyounes. Unsplash.com nuotrauka

Neužtenka rūpintis nuteistaisiais – katalikai taip pat yra įpareigoti padėti sugrįžti į gyvenimą tiems asmenims, kurie jau išėję iš kalėjimo. Tokią žinią penktadienį Vatikane Popiežius Pranciškus išsakė į konferenciją susirinkusiems įkalinimo sistemos darbuotojams.

Pontifikas pastebi, kad „brolių ir seserų“, kurie atliko bausmę už padarytą blogį, vargai nesibaigia: laisvėje juos užgula nauja „socialinė bausmė“ – visuomenės atmetimas ir abejingumas. Anot popiežiaus, tai jausdami, šie žmonės aplink mato pasaulį, kuris jais nepasitiki ir yra svetimas. Dėl to buvę nuteistieji rizikuoja pakartoti savo klaidas, jiems gali būti labai sunku susirasti darbą ir pradėti dorą gyvenimą. Kad situacija gerėtų, Pranciškus siūlo „tikrą socialinę reintegraciją“, kuri prasideda nuo galimybės gauti normalų darbą, mokytis, ugdyti save, taip pat – gauti sveikatos apsaugą.

Anot popiežiaus, visuomenė linkusi pasirinkti „atmetimo kelią“ – esame linkę ignoruoti socialinę neteisybę, nesprendžiame esminių problemų ir nesuteikiame lygių galimybių visiems piliečiams. Dažnai pasirenkama lengviausią išeitį – nepaisantiesiems visuomenės normų tiesiog uždėti antrankius. Šitaip atsiranda dar viena – perpildytų kalėjimų – problema.

Popiežius Pranciškus su žmonėmis, dirbančiais įkalinimo sistemoje.

Vatican media nuotrauka

Pranciškus atkreipia dėmėsį ir į padėtį pačiose įkalinimo įstaigose. Anot pontifiko, jos vis dar nesugeba tinkamai reintegruoti žmonių į visuomenę – kadangi trūksta pajėgumų spręsti socialines, psichologines ir santykių problemas, su kuriomis nuteistieji dažnai susiduria.

Popiežius savo pranešime padėkojo kalėjimų kapelionams už tarnystę. Nepaisant išsakytos kritikos įkalinimo įstaigų sistemai, popiežius teigia esantis tikras, kad Dievo gailestingumo įkvėpta kalėjimų pastoracija yra tikrai veiksminga. Bažnyčios vadovas palinkėjo, kad Dievo meilė lydėtų ir drąsintų kalėjimų kapelionus ir visus šią vilties tarnystę nuteistiesiems vykdančius Bažnyčios narius: „Liudijimu ir savo tarnyste palaikote gyvą ištikimybę Jėzui Kristui.“

Kovoti su įkalintųjų stigmatizaciją popiežius kviečia ir kiekvieną tikintįjį – kadangi Bažnyčia kviečiama nuolatos vykdyti Dievo gailestingumą, pirmiausia atkreipiant dėmesį į labiausiai pažeidžiamus ir bejėgius žmones, kuriuose, kaip tiki krikščionys, yra pats Kristus. „Pagal tai būsime teisiami“, – primena Pranciškus.

Parengta pagal CNA, Zenit ir Vatican News informaciją