2019 11 15

Vytautas Raškauskas

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kiekvienas žmogus – šventa istorija

Deimantės Rudžinskaitės nuotrauka

Kiekvienas žmogus yra vertingas, ir mes visi šiam gyvenimui esame pašaukti su misija, – sakė „Arkos“ bendruomenės įkūrėjas Jeanas Vanier. Po visą pasaulį pasklido jo žodžių įkvėpti namai, kuriuose proto negalią turintys žmonės gyvena kartu su asistentais. Netoli Vilniaus įsikūrę „Betzatos“ bendruomenės gyvenimo namai yra vieni iš jų.

Gyvenimo namuose puoselėjama šeimos aplinka ir bendruomenė, kurioje kiekvienas gali jaustis visavertiškai – turėti savo kambarį, savo mėgstamą veiklą, skleisti talentus ir juos parodyti visuomenei, kad ši mokytųsi priimti visus savo narius – taptų žmogiškesnė.

Nemažai yra bijančių tokių namų ir protiškai neįgalių žmonių, nes jų nepažįsta, tačiau apsilankius „Betzatos“ gyvenimo namuose galima įsitikinti, kad „negalia“ nėra visai teisingas žodis, nes namų gyventojai tikrai daug gali: nuoširdžiai džiaugtis, juoktis, dainuoti ir mylėti, ir tuo džiugesiu užkrėsti visus aplinkui.

Deimantės Rudžinskaitės nuotrauka
Deimantės Rudžinskaitės nuotrauka

Siekiant šiuose namuose puoselėti gyvenimo pilnatvę, reikalinga parama, kurią teikia Lietuvių katalikų religinė šalpa. Todėl, remdami šalpą, „Betzatos“ gyventojams dovanojate galimybę ištrūkti iš kasdienės rutinos – patirti advento vakarus, rekolekcijas, vasaros stovyklas ir atostogas prie ežero ar jūros. Remdami šalpą, dovanojate jiems visavertį gyvenimą.

Prisidėk prie išlikimo!

Jei „Bernardinai.lt“ norite skaityti ir rudenį, paremkite jau dabar.