2019 11 16

Algimantas ir Mindaugas Černiauskai

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Taikos be sienų piligrimas

Tanausú Herrera prie Merkinės lankytojų centro. Brolių Černiauskų nuotrauka (2019 m.)

Piligrimų esti įvairių, ir žmonių, keliaujančių pėsčiomis (prabangiai), mūsų keliuose vis daugėja. Šią savaitę važiuojantieji keliu Vilnius–Merkinė galėjo pamatyti jaunuolį, stumiantį priešais save triratį vežimėlį Merkinės kryptimi. Pro retėjančius miškus, šviečiančius Čiurlionio kelio koplytstulpius, partizanų žūtį menančius memorialinius ženklus ir naujai išdygusius žalius Lietuvos žemdirbių kryželius.

Jam ant džemperio iš tolo švyti užrašas „Peace Piligrim“ (Taikos piligrimas). Trečiadienį jis užsuko į Dzūkijos nacionalinio parko Merkinės lankytojų centrą užsidėti suvenyrinį antspaudą savo kelionės pase. Paaiškėjo, kad tai Tanausú Herrera. Daug metų gyvenantis Londone kanarietis jau dvejus metus keliauja po Europą pėsčiomis primindamas šiam neramiam pasauliui didėjantį taikos stygių ir nepasotinamą gėrio alkį.

Galima sakyti, kad T. Herrera yra šv. Brigitos, viduramžiais apkeliavusios Europą, pasekėjas, bet jo ryžtas pereiti Europą pėsčiomis gimė iš pasipriešinimo medžių kirtimui Šefildo mieste (Anglijoje). Žygį pradėjęs Londone 2017 m. jis per visas Britų salas, Vakarų ir Šiaurės Europos šalis, per Estiją, Latviją ir Lietuvą nuėjo 10 500 km. Ir toliau traukia per Europą į senuosius Atėnus. Sėkmės jam, Taikos be sienų piligrimui.