2019 11 20

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Atvykusį į Tailandą popiežių pasitiko ir jo antros eilės pusseserė

Šventasis Tėvas su Tailande mokytoja dirbančia antros eilės pussesere vienuole Ana Rosa. EPA nuotrauka

„[I]švystu į savo 32 apaštalinę kelionę. Brangūs draugai Tailande ir Japonijoje, laukdami susitikimų melskime kartu, kad šios dienos būtų turtingos malonių ir džiaugsmingos“, – savo tviterio paskyroje vakar parašė popiežius.

Šiuo metu Tailando sostinėje Bankoke esantis Šventasis Tėvas ilsisi po ilgos, daugiau nei vienuolika valandų trukusios kelionės iš Romos, oficialūs renginiai prasidės ketvirtadienį. Pranciškus susitiks su Tailando karalystės vyriausybės vadovu Prayuth Chan–ocha ir aplankys Tailando budistų Vyriausiąjį patriarchą Somdej Phra Maha Muneewong, kurio pirmtaką prieš 35 metus aplankė šv. Jonas Paulius II.

Tailande nusileidusį Pranciškų pasveikino ne tik valdžios atstovai, krašto vyskupai,  apaštalinis nuncijus, bet ir jo antros eilės pusseserė sesuo salezietė Ana Rosa Sivori, misionieriaujanti Tailande nuo 1965 m. Jie kartu užaugo Argentinoje, jų seneliai buvo broliai. 

Katalikai budistiškame Tailande sudaro mažiau nei 0,5 proc. gyventojų. 

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

Po trijų dienų šioje valstybėje Pranciškus tris dienas praleis ir Japonijoje, lankysis trijuose miestuose – Tokijuje, Nagasakyje ir Hirosimoje. Sekmadienio vidudienio maldą popiežius sukalbės Japonijos šventųjų kankinių mauzoliejuje Nišizakos kalvoje, o lankydamasis Nagasakyje paskelbs manifestą dėl branduolinių ginklų ir dalyvaus susitikime Hirošimos taikos memoriale. 

Apaštalinė kelionė truks savaitę.

Į Tolimuosius Rytus Pranciškus sugrįžo trečią kartą. 2014 metais jis lankėsi Korėjoje, 2017-aisiais – Mianmare ir Bangladeše.

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

Parengta pagal Vatican News ir Aleteia informaciją