2019 11 20

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Charizmatiškasis arkivysk. F. Sheenas bus paskelbtas palaimintuoju

Garbingasis arkivyskupas Fultonas Sheenas.

Wikipedia.org nuotrauka

Peorijos vyskupija (JAV) praneša, kad gruodžio 21 d. palaimintuoju bus paskelbtas garbingasis arkvyskupas Fultonas Sheenas (1895–1979). Tai įvyks Peorijos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo katedroje – toje pačioje, kurioje 1919 m. jis buvo įšventintas kunigu ir į kurią šiemet perkelti dvasininko palaikai.

F. Sheenas išgarsėjo kaip talentingas teologas ir pamokslininkas, kuris savo sukauptas žinias ir gyvenimišką patirtį intelektualiai, bet kartu populiariai ir šmaikščiai gebėjo perduoti plačiajai auditorijai. 1930–1950 m. per NBC radiją jis vedė vakarinę radijo laidą „The Catholic Hour“. Paskui pasuko į to paties transliuotojo televiziją, kurioje vesdavo laidas „Life is Worth Living“ ir „The Fulton Sheen Program“. Vienu pirmųjų televizijos evangelistų vadinamas F. Sheenas du kartus pelnė „Emmy“ apdovanojimą kaip „iškiliausia televizijos asmenybė“.

Arkivyskupo kanonizacijos byla atverta 2002 m. Po 10 metų popiežius Benediktas XVI oficialiu dekretu pripažino F. Sheeno „herojiškąsias dorybes“ – dėl to amerikiečiui buvo suteiktas garbingojo titulas.

2019 m. liepos 6 d. popiežius Pranciškus patvirtino arkivyskupo užtarimu įvykusį stebuklą. 2010 m. amerikietė Boni Engstrom pagimdė negyvą kūdikį – aplink jo kaklą buvo apsisukusi virkštelė. Ligoninės įranga nerodė jokių berniuko gyvybės ženklų – jis nekvėpavo, širdis neplakė, o medikų pastangos atgaivinti kūdikį buvo bergždžios. Praėjus valandai, gydytojai ruošėsi patvirtinti mirties faktą. Tačiau netikėtai berniuko širdis ėmė plakti.

Boni ir Travisas Engstromai tiki, kad jų sūnų išgelbėjo F. Sheeno dangiškasis užtarimas, kurio jie karštai meldė ligoninėje. Šiandien 9-erių Jamesas Fultonas Engstromas – visiškai sveikas ir laimingas vaikas.

Jamesas Fultonas Engstromas.

Boni Engstrom/simchafisher.com nuotrauka

„Bernardinai.lt“ yra publikavę keletą garbingojo F. Sheeno tekstų. Kviečiame juos prisiminti (arba susipažinti) čia.

Pagal užsienio spaudą parengė Simonas Bendžius