2019 11 27

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min

Konferencija „Psichologija, kūryba, dvasingumas – sąsajos ir atskirtys“

Asociatyvi Unsplash.com nuotrauka

Gruodžio 7 dieną, šeštadienį, nuo 10 iki 18 val. Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius) vyks konferencija „Psichologija, kūryba, dvasingumas – sąsajos ir atskirtys“.

Psichologas – gydantis kito psichiką žodžiu. Žodžiu brandinantis charakterį, auginantis asmenybę, prikeliantis žmogų vilčiai ir įgalinantis veiksmui. Žodžiu sukuriantis ryšį, kuris ištaiso, perkeičia ir įprasmina tai, kas buvo sužeista.

Kūrėjas – išskleidžiantis žodį, vaizdą, garsą, skonį, kvapą per metaforas, perkeltines reikšmes, archetipines duotybes, taip leisdamas žmogui susilieti su kūrybos stebuklu, išgyventi esmę bei prasmę ir keliaujant saviraiškos keliu sveikti ir patirti atradimo džiaugsmą.

Dvasininkas – perduodantis Dievo žodį, kuris tampa gyvas ir veikiantis kito širdį per dalinimąsi, palydėjimą, atjautą, atsidavimą ir gyvenimą tikėjime be išlygų. Būdamas tarpininku tarp žmogaus ir Dievo, dvasininkas pakylėja kitą virš kasdienybės, padeda įprasminti kančią, priimti mirties neišvengiamybę ir ištverti tai, kas beveik neištveriama.

Kas tarp psichologijos, kūrybos, dvasingumo yra bendra? O kur būtina brėžti ribas?

Konferencijos kaina 20 eurų. Į kainą įeina kavos pertraukos, dalyvio pažymėjimas. LHPA nariams – nemokamai. Registracija el. paštu: [email protected]

Organizatoriai: Rosita Pipirienė, Lietuvos humanistinės psichologijos asociacijos valdybos narė, ([email protected]), Elvyra Kučinskaitė (Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai“) ir Živilė Vaitiekūnienė (Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai“).

Lektoriai, pranešėjai  

Dr. Artūras Deltuva. Ilgametis LHPA narys, keletą kadencijų buv. ilgametis LHPA prezidentas, psichologas, verslo konsultantas. Artūras apie save: „Šiame kontekste nė nežinau, kaip prisistatinėti. Gal paprastai: Artūras Deltuva. Jei reikia ko nors daugiau – psichologas, dar mokslų daktaras, dar – verslo konsultantas. Turiu ir daugiau „pavadinimų“, kuriais mane šaukia kiti arba aš pats save vadinu. Gerbiu visus pavadinimus, nes kartais reikia kaip nors pasivadinti. Bet šiaip viduje su niekuo iš aukščiau išvardintų vaidmenų labai nesitapatinu. O jei susitapatinu – tai trumpam.“ Tema: „Senovinė meditacijos technika Vipassana psichologo akimis“.

Timas Petraitis. LHPA narys, buvęs LHPA prezidentas, psichologas, egzistencinis terapeutas, supervizorius, lektorius. Knygos „Tikras Timas“ autorius. Maratonininkas ir ultramaratonininkas. Timas apie save: „Mano gyvenimo moto (cituoju Marką Tveną): „Per gyvenimą patyriau daug baisių dalykų. Kai kuriuos – netgi iš tikrųjų.“ Tema: „Kova su teisingumo demonu“.

Jurga Dapkevičienė. Psichologė, jungiškosios krypties psichoterapeutė, dirbanti privačiai, konsultuojanti, gydanti, supervizuojanti. Jurga savo darbe bei gyvenime meistriškai sujungia psichologiją, kūrybiškumą ir dvasingumą. Ir daro tai užtikrintai bei pagarbiai. Jurga apie save: „Labai myliu savo šeimą ir savo profesiją. Dirbčiau psichologe, net jei būčiau milijonierė.“ Tema: „Kūryba – Savasties balsas“.

Aleksandras Špilevojus. Režisierius, dramaturgas, aktorius, „Auksinio scenos kryžiaus“ laimėtojas. Aleksandras yra unikalių gabumų žmogus, savo kūryboje jungiantis daugiasluoksnius, daugiaplanius, daugialypius siužetus ir išraiškos priemones. Aleksandras apie save: „O tai, ką jaučiu apie tai, kas aš esu, pasiliksiu sau ir savo jausmams.“ Tema: „Šamanizmo, ritualų ir žaidimo principai scenos menų raidoje“.

Ses. Agnietė Ivaškevičiūtė OSB. Sesuo Agnietė yra pastoracinės teologijos licenciatė, baigusi monastines studijas Romoje, popiežiškajame Šv. Anselmo universitete. Dvasios palydėtoja, sielovadininkė, lektorė, veda Susitelkimo savaitgalius, rekolekcijas. Agnietė apie save: „Apie save plačiai nepasakosiu. Nemėgstu fotografuotis, filmuotis ir reklamuotis, nes pirmenybę teikiu gyvam susitikimui ir kontaktui.“ Tema: „Ugdymas pašvęstajame gyvenime: pašaukimas ar tinkamumas?“

Mindaugas Radušis. Psichologas, jungiškosios krypties psichoterapeutas, baigė Šeimos ir santuokos teologines magistro studijas Tarptautiniame teologijos institute (Trumau, Austrija), dirba psichologu Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje, dėstytoju Klaipėdos universitete. Mindaugas apie save: „Jei reikėtų pasakoti apie save, kalbėčiau apie savo buvimą vyru, tėvu, psichologu- psichoterapeutu. Ir kaip šie bei kiti mano tapatumai siejasi ir dera su pašaukimu būti žmogumi“. Tema: „Sūnaus palaidūno vaizdinys analitinėje psichoterapijoje: vieno atvejo interpretacija“.

Vilhelmina Raubaitė-Mikelionienė. Sertifikuota bibliodramos vadovė, Europos bibliodramos asociacijos narė, sakralių šokių mokytoja, „Gyvenimo ir tikėjimo instituto“ direktorė ir seminarų bei rekolekcijų lektorė. Vilhelmina apie save: „Džiaugiuosi, kai galiu dalintis patirtimi, atradimais, kūryba…“ Tema: „Sakralūs šokiai – santykio su Dievu išraiškos forma“.

Marius Šinkūnas. Daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, vienintelis profesionalus vibrafonininkas Lietuvoje, savo žinias gilinęs ir koncertavęs Prancūzijoje, JAV, Japonijoje. Jis vedė vibrafono meistriškumo kursus Sankt Peterburgo meno licėjuje, koncertuoja su džiazo, šiuolaikinės ir klasikinės muzikos atlikėjais. Vilniuje Balio Dvariono muzikos mokykloje įsteigė pirmąją Baltijos šalyse vibrafono klasę. Programoje LRT KLASIKA Marius veda muzikines radijo laidas. Marius apie save: „Atleiskite, esu pakeliui į Los Andželą, Šeremetjevo oro uoste Maskvoje. Apie save dabar niekas nešauna į galvą. Gal vėliau pavyks.“ Tema: „Nesibaigianti vaikystės šventė“.

Agnė Zinkevičiūtė. Koučingo, sąmoningo kvėpavimo specialistė, saviugdos programų moterims autorė. Buria moteris į tęstinę programą „Atrask save iš naujo“, organizuoja vasaros stovyklas. Agnė apie save: „Man gyvenimas – tai žaidimas, kurio taisyklės nuolat keičiasi. Kartais nėra jokių taisyklių. Tenka išjausti, kaip norisi būti. Kartais atrodo, kad augu kasdien, kartais atrodo, kad sustojau ir nieko nebesuprantu. Tai sunkiausi momentai. Bet jau žinau, kad jie būtini. Po jų ateina nauja kokybė.“ Tema: „Gyvenimo kryžkelės. Kaip jose nepasiklysti?“

Povilas Godliauskas. Karjeros konsultantas, koučingo specialistas, emocinio raštingumo treneris. Konsultuoja IT organizacijas talentų pritraukimo ir psichologinės gerovės klausimais, veda koučingo ir mentorystės sesijas. Povilas apie save: „Kūrybiškumas – tai gebėjimas ieškoti vienovės prieštaravimuose. Tai įprotis mąstyti ne „arba … arba“, o „ir … ir“. Tai gyvenimo filosofija, padedanti išsivaduoti iš dilemų ir jų keliamo nerimo“. Tema: „Ar Dievas yra programuotojas? Gyvenimas simuliacijoje pagal humanistinės filosofijos principus“.

Marius Povilas Elijas Martynenko. Rašytojas, aktorius, poetas, laikomas geriausiu „slamo“ (performatyviosios literatūros) atlikėju Lietuvoje, 2016 m. Europoje už tai pelnęs bronzos apdovanojimą, trijų knygų autorius. Nepaprastai gabus. Elijas apie save: „Norėčiau, kad mano sūnaus įkvėpimo šaltiniai būtų gamta, žmogus ir tas, kas anapus“. Tema: „Patys svarbiausi nesvarbūs dalykai“.

Organizatorių informacija