Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

Vidutinis skaitymo laikas:

5 min.

9 svarbiausi klausimai apie TV serialą „Žiedų valdovas“

Stopkadras iš Peterio Jacksono filmo „Žiedų valdovas. Žiedo brolija“.

Pastemagazine.com nuotrauka

Mae govannen! Rašytojo J. R. R. Tolkieno gerbėjų bendruomenė „Tolkien Lietuva“ vis dažniau sulaukia klausimų apie „Žiedų valdovo“ serialą, kurį stato „Amazon Prime“. Kad visiems būtų patogiau, surinkome dažniausius klausimus ir pasistengėme į juos atsakyti tiek, kiek įmanoma turint iki šiol mus pasiekusias žinias. Kai sužinosime daugiau – pasidalinsime! O dabar pradėkime:

1. Apie ką bus serialas? Negi perdarys Peterio Jacksono trilogiją?

Serialas mus nukels į įvykius dar gerokai iki „Hobito“ ir „Žiedų valdovo“ laikų – apie Ardos Antrąjį amžių, kuomet Viduržemė atrodė šiek tiek kitaip. Serialo Twitter paskyroje (LOTRonPrime) rasite keletą Antrojo amžiaus Viduržemę vaizduojančių žemėlapių, kuriuos labai detaliai išnagrinėjo TheOneRing.net.

Anksčiau buvo pasklidęs gandas, kad serialas pasakos apie Aragorno jaunystę, ir tą gandą kas nors vis pabando prikelti, tačiau apie Antrąjį amžių tikrai žinome iš oficialių šaltinių. Aragornui savo asmeninio serialo teks palaukti.

Viduržemės žemėlapis.

LOTRonPrime Twitter paskyros nuotrauka

2. Kas vyko tame Antrajame amžiuje?

Labai trumpai: Antrasis amžius – tai 3441 metai istorijos. Tuo laikotarpiu Viduržemėje Sauronas su elfais nukalė galios žiedus – dėl ko prasidėjo elfų ir Saurono karas, į kurį neišvengiamai buvo įtraukti Nūmenoro saloje gyvenę žmonės. Saurono dėka Nūmenoras prasmego skradžiai, dalis nūmenoriečių išsigelbėjo, persikėlė Viduržemėn ir ten įkūrė Arnoro ir Gondoro karalystes bei sudarę su elfais Paskutiniąją sąjungą įveikė Sauroną.

Pala pala, o tai kur tie 3441 metai?

Jei norite žinoti plačiau, sekite mūsų nuolat (nors ir nereguliariai) pildomą įrašų seriją „Apie Antrąjį amžių“.

3. Kuriuos žinomus personažus pamatysiu? Viduržemė pilna nemirtingųjų, turbūt bus ir Legolasas, ir Gandalfas?

Antrojo amžiaus pasakojimuose svarbius vaidmens suvaidina Sauronas, Elrondas, Galadrielė su Kelebornu, taigi tikrai galime laukti jų.

Nežinome, kada gimė Legolasas, tačiau žinome, kad jo tėvas Tranduilas ir senelis Oroferas kovojo Paskutiniosios sąjungos kare antrojo amžiaus pabaigoje, tad nenustebtume pamatę bet kurį iš jų.

Gandalfas ir kiti išminčiai į Viduržemę atvyko tik Trečiajame amžiuje, todėl jų neturėtų būti.

Taip pat greičiausiai nebus… hobitų, nes Antrajame amžiuje apie juos dar niekas nebuvo nė girdėję.

Tamsos valdovas Sauronas P. Jacksono filme „Žiedų Valdovas. Žiedo brolija“.

Wikipedia.org stopkadras

4. O kas ką vaidins?

Ech, serialo kūrėjai viską labai labai slepia… Kol kas žinome vos keturis aktorius ir trijų personažų vardus. Tie vardai įtartinai negirdėti ir nieko neatskleidžiantys, galbūt jie tėra darbiniai pavadinimai, skirti užmaskuoti tiesą. Australė Markella Kavenagh vaidins pagrindinę heroję Tyrą, kitus vaidmenis gavo anglų aktoriai: Josephas Mawle (Benjenas Starkas iš „Sostų žaidimo“) bus blogietis Orenas, Willas Poulteris vaidins jauną narsuolį Beldorą, o Maximas Baldry atliks „svarbų vaidmenį“. Belieka laukti ir spėlioti.

Australų aktorė Markella Kavenagh.

IMDb nuotrauka

5. Kas kuria serialą? Ar bus panašu į Peterio Jacksono filmus? Ar išsaugos knygų dvasią?

Kūrybinė komanda nuteikia viltingai – ji pilna patyrusių kino menininkų ir entuziastingų Tolkieno gerbėjų. „Amazon Prime“ parengė trumpą vaizdo siužetą, kuriame galime su jais susipažinti.

Labai džiugu, kad kūrybiniame procese dalyvauja Tomas Shippey, vienas žymiausių J. R. R. Tolkieno darbų tyrinėtojų, knygų „J. R. R. Tolkien: Author of the Century” ir „The Road to Middle-Earth“ autorius. Tikėkimės, kad jis neleis scenaristams pasimesti Viduržemės lore. Duodamas interviu apie serialą, Tomas Shippey sakė: „[J. R. R. Tolkieno autorines teises globojanti organizacija] „Tolkien Estate“ reikalauja, kad Antrojo amžiaus pagrindai nebūtų pakeisti.  Istorijos eiga turi likti tokia pati, bet galima pridėti naujų personažų, iškelti daugybę klausimų. Tačiau niekas negali prieštarauti tam, ką Tolkienas yra aprašęs.“

J. R. R. Tolkieno kūrybos tyrinėtojas Tomas Shippey.

Wikipedia.org nuotrauka

Vizualų tęstinumą su „Hobito“ ir „Žiedų valdovo“ filmų trilogijomis gali užtikrinti dailininko Johno Howe’o, dirbusio su šių filmų vaizdine koncepcija, įsitraukimas. Jo tinklalapyje galite pamatyti, kaip jis įsivaizduoja Viduržemę ir Nūmenorą.

Pirmųjų dviejų serijų režisierius, ispanas Juanas Antonio Bayona, apie prisijungimą prie serialo pasisakė taip: „J. R. R. Tolkienas sukūrė vieną iš visų laikų išskirtiniausių ir labiausiai įkvepiančių pasakojimų, man, kaip ilgamečiui gerbėjui, tikra garbė ir džiaugsmas prisidėti prie šios nuostabios komandos.“

O nuostabiajai komandai vadovaus Patrickas McKay ir Johnas D. Payne. Šiuodu savo nusiteikimą apibūdino taip: „Jaučiamės lyg Frodas, iškeliaujantis iš Grafystės, su didžiule mums patikėta atsakomybe – tai mūsų didžiausio gyvenime nuotykio pradžia“.

6. O kur filmuos? Naujojoje Zelandijoje? O gal Škotijoje?!

Išties buvo gandų apie filmavimą Škotijoje, tačiau galų gale nuspręsta tęsti Viduržemės tradiciją ir grįžti į Naująją Zelandiją. Serialas bus kuriamas Oklande.

Naujoji Zelandija. Viena iš vietų, kurioje filmuotas „Žiedų Valdovas“.

Wikipedia.org nuotrauka

7. Ei, taigi tai – 3000 metų istorijos! Ar serialas bus ilgas?

„Amazon“ ketina pastatyti penkis sezonus, tačiau kiekvienas jų turės būti patvirtintas atskirai. Ir antrasis jau patvirtintas. Šiuo metu, nufilmavę dvi pirmas serijas, kūrėjai daro 4–5 mėnesių pertrauką ir rašo antro sezono scenarijų. Pasirodo, toks darbo ritmas yra visai įprastas, nes leidžia įvertinti turimą medžiagą ir efektyviai suplanuoti tolesnius darbus. Beje, minėtame interviu su Tomu Shippey teigiama, kad sezonuose bus po 20 serijų, bet nežinia, kiek ši informacija patikima.

8. Jau nufilmuotos dvi serijos?! Tai kada pradės rodyti?!

Tikrai tikrai nežinome 🙁 Autorinių teisių sutartis įpareigojo „Amazon“ pradėti filmavimo darbus per dvejus metus, ką jie išpildė. Keliuose interviu buvo paminėta, kad pradėti rodyti serialą viliamasi 2021 m., tačiau nežinome, ar tai estel – pagrįsta viltis, ar amdir – nepagrįsta viltis.

Britų rašytojas J. R. R. Tolkienas.

Encyclopedia Britannica nuotrauka

9. Taigi, serialas „Žiedų Valdovas“ – kaip kietai jis atrodys?

Milijardas dolerių kietai. Tiek „Amazon“ ketina išleisti penkiems serialo sezonams. Jie taip pat sumokėjo 250 milijonų JAV dolerių vien už teisę kurti televizijos serialą, derybose nurungdami „Netflix“.

O tai čia daug ar mažai? Vaizdo efektai gi brangu…

Sako, ši suma paverčia „Žiedų valdovą“ pačiu brangiausiu serialu istorijoje. Palyginimui: „Sostų karų“ ir „Mandaloriano“ vienos serijos kaina – 15 milijonų JAV dolerių, tiesa, „Sostų karams“ teko atseikėti dideles sumas išgarsėjusių aktorių honorarams, ne tik efektams… Tad tikrai galime tikėtis, kad „Žiedų Valdovas“ atrodys kietai. O ar bus gerai – pamatysim.

Meneg suilaid!

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite