Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2019 11 29

Daiva Šabasevičienė

bernardinai.lt

Skaitymo ir klausymo laikas

38 min.

Aktorė V. Mainelytė tinklalaidėje: „Teatre tuomet veikė šeimos, giminės principas“

Portretas.
Aktorė Vaiva Mainelytė. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

80-asis Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezonas skirtas laisvės trisdešimtmečiui. Ta proga teatras kuria tinklalaidžių ciklą, kuriame teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbina teatro žmones, kviesdama papasakoti apie gyvenimą, spektaklius, užkulisius ir žiūrovus prieš 30 metų.

Šįkart prisiminimais dalijasi LNDT aktorė VAIVA MAINELYTĖ, kurią iki šiol galima pamatyti Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektakliuose „Mūsų klasė“ ir „Trys seserys“.

Rašytojas Pranas Treinys ir aktorė Vaiva Mainelytė. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Vaiva Mainelytė prisimena, kaip atėjo į tuomet Akademinį dramos teatrą iš Šiaulių dramos teatro. Pradžia, sako ji, nebuvo lengva. Vietinės aktorės jos lengvai neprisileido, o kai ją kartu su kitais pagrindiniais aktoriais išėmė iš A. Z. Lapėno spektaklio „Intrigų mokykla“, pasijuto labai įskaudinta, tačiau netrukus veikla įsibėgėjo. Aktorė prisimena ir ankstesnius laikus, senuosius aktorius, taip pat direktoriaus Prano Treinio laikotarpį ir žiūrovų madas. Buvo vienas spektaklis, po kurio V. Mainelytė sako negalėjusi iškart eiti namo – pasilikdavo aptarti jo su kolegomis. Koks tai spektaklis, kas buvo artimiausios Vaivos draugės ir jos mylimiausi vaidmenys – išgirsite tinklalaidėje.

„Teatre tuomet veikė šeimos, giminės principas, buvo seneliai, vidurinė karta ir jaunieji aktoriai. Kartu švęsdavome net savo vaikų gimtadienius, – prisimena ji, – o su Nepriklausomybe, tiesą sakant, pasijutome nereikalingi. Tai parodoksas. Atrodo, kad štai pagaliau atgavome laisvę, nereikės daryti reveransų valdžiai, statyti privalomų pjesių, vaidinti nenorimų vaidmenų, bet štai aktorių trupė paleidžiama“, – sako V. Mainelytė. 1991 metais ji paliko Akademinį dramos teatrą (dabar LNDT), 1992–1997 metais dirbo „Vaidilos“ teatre, nuo 2006 m. grįžo į LNDT.

V. Mainelytė pasakoja, kaip kartu su kolegomis teatro autobusu vyko ir į Baltijos kelią, o per Sausio 13-osios įvykius stengėsi ieškoti pagalbos Latvijoje.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.