2019 11 29

Gertrūda Jolanta Juchno SF

Evangelijos komentaras

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Lk 21, 29–33 „Pamatę visa tai dedantis, žinokite, kad Dievo karalystė arti“

    Savo mokiniams Jėzus pasakė palyginimą:
   „Stebėkite figmedį bei kitus medžius. Kai jie ima sprogti, jūs žinote arti esant vasarą. Taip pat pamatę visa tai dedantis, žinokite, kad Dievo karalystė arti. Iš tiesų sakau jums: nepraeis nė ši karta, kol visa tai įvyks.
    Dangus ir žemė praeis, o mano žodžiai nepraeis“.

Skaitiniai E1 (481)

Dan 7, 2–14: Štai su dangaus debesimis atslinko tarytum žmogaus sūnus

Dan 3, 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. P.: Garbinkit ir aukštinkit jį per amžius!


Komentaro autorė – Gertrūda Jolanta Juchno SF

Laikų pabaigoje mums nereikės SMS žinučių, kad Dievo karalystė jau čia pat. Visi ženklai rodys jos artėjimą, ir kiekvienas žmogus tai stebėdamas supras, kad ji yra arti. Nėra tokio žmogaus, kuris, būdamas pajėgus nors kiek mąstyti, negalėtų pasakyti, kad sprogstant pumpurams artinasi vasara.

Viešpats ateis taip užtikrintai, kaip po žiemos ateina vasara. O žiema yra labai svarbi, tiesiog pamatinis metų laikas. Tai panašu į Jėzaus 30 metų Nazarete praleistą laiką: paslėptą, be jokio reikšmingumo, neaprašytą ir nepaskelbtą. Tai grūdo brendimo po žeme laikas, jo mirties laikas.

Pasauliui reikia matyti žmones, šventuosius, kurie perėjo tokią žiemą ir pasiekė tikslą – amžinąjį gyvenimą. Mes visą gyvenimą ieškome kažko pastovaus, nekintamo, nes norime būti saugūs. Mus veda iš proto šis nesaugumas, kurio negalime kontroliuoti, bet tai yra mūsų išdidumas.

Viskas praeis, bet Kristus ir Jo žodžiai nepraeis. Jame išsipildė kiekvienas kablelis, Jis nugalėjo mirtį ir tos žiemos šerdyje atvėrė gyvenimą.

Šiandien Viešpats kviečia be baimės sugrįžti į mūsų Nazaretą, įžengti į šią žiemą ir joje išbūti, nes pavasaris ateis. Tiesiog tenai, savo Nazarete, išmoksime mylėti ir nesavanaudiškai dovanoti gyvenimą.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.