2019 12 04

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Šv. Kalėdų belaukiant – religijos ir muzikos sintezė

D. Matvejevo nuotrauka

Gruodžio 11 d., trečiadienį, 18 val. Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje skambės nuostabi šventinė programa „Šv. Kalėdų belaukiant“. Ją atliks choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas) ir Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas Rimanto Valančausko.

Prie dirigento pulto stos net trys dirigentai – Latvijos J. Vitolio muzikos akademijos profesorius, dirigentas Janis Purinš, mokytojas ekspertas Rimantas Valančauskas bei choro „Vilnius“ dirigentas Giedrius Pavilionis.

D. Matvejevo nuotrauka

Renginys taps trečiuoju KĮ valstybinio choro „Vilnius“ rengiamo edukacinio projekto „Choras „Vilnius“ ir jaunieji talentai“ koncertu. Projekto metu skirtingų miestų vaikų chorai ir orkestrai rengia bei atlieka bendrus kūrinius kartu su profesionaliais Lietuvos solistais ir kolektyvais. Jaunieji atlikėjai, būdami scenoje drauge su patyrusiais choro dainininkais, orkestro muzikantais ir solistais, turi puikią galimybę lavinti kūrybiškumą bei įgyti neįkainojamos patirties.

Broniaus Jonušo muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras. Algirdo Rakausko nuotrauka.

„Šv. Kalėdų belaukiant“ skambės keturi unikalūs kūriniai – tarptautinį pripažinimą pelniusio olandų kompozitoriaus Jacob‘o de Haan‘o „Lietuvos širdis“ ir „La Storia“, latvių kompozitorės Anitros Tumševicos „Missa brevis“ ir koncerto kulminacija tapsiantis lietuvių kompozitorės Kristinos Vasiliauskaitės „Magnificat“.

D. Matvejevo nuotrauka

„Magnificat“ pagrindinė idėja – Šventė ir Džiaugsmas – atskleidžia esminę kompozitorės vidinę pasaulėjautą. Jos optimistiška, aiškios struktūros, universali emocinė kalba suprantama visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, profesijos ar geografijos, o kartu – savita. Kompozicijoje nėra nesuprantamų galvosūkių, manierizmo, išraiškos priemonės pasirenkamos tikslingai, lyg nukreiptų žmogaus mintis į Kūrėją ir garsais perteiktų svarbiausias jo Kūrinijos savybes – darną, grožį, tikėjimą, šviesą, dėkingumą ir meilę. Todėl kūrinyje vyrauja ilgos natos, kompaktiškos formos, išbandytos amžių ir modernų žmogų veikiančios lygiai taip pat, kaip prieš šimtmečius – harmonizuojančiai ir gydančiai sielas.“ – mintimis apie kūrinį dalinosi muzikologė Daiva Tamošaitytė.

D. Matvejevo nuotrauka

Renginys prasidės iškilmingomis šv. Mišiomis, kuriose skambės choro „Vilnius“ ir Broniaus Jonušo muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro atliekama latvių kompozitorės Anitros Tumševicos kompozicija „Missa brevis“. Kūrinys įprasmins religijos ir muzikos sintezę bei kvies prisiminti tikrąją advento prasmę – susikaupimo, dvasios, kūno apsivalymo laikotarpį ir Jėzaus Kristaus gimimo laukimą.

Organizatorių informacija