2019 12 09

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Sekmadienį popiežius meldėsi už Ukrainą

EPA nuotrauka

Po Viešpaties Angelo maldos sekmadienio vidudienį popiežius Pranciškus sveikino įvairiatautes piligrimų grupes ir atkreipė dėmesį į įvykius pasaulyje. 

Šventasis Tėvas priminė svarbų susitikimą Paryžiuje, kuriame Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai spręs užsitęsusį ir skausmingą konfliktą Rytų Ukrainoje. Pranciškus meldėsi, kad ši politinio dialogo iniciatyva atneštų taikos ir teisingumo vaisių tame krašte ir visiems jo žmonėms, ir prašė visų prisidėti prie šios maldos.

EPA nuotrauka

Šiandien Paryžiuje susitiks Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai. Vadinamųjų „Normandijos ketverto“ šalių susitikime tikimasi iš naujo pradėti taikos procesą Rytų Ukrainoje. „Susitikimą palaikau savo maldomis, karštomis maldomis, nes ten reikalinga taika“, – kalbėjo popiežius. 

Nuo konflikto pradžios 2014 metais Ukrainos rytuose žuvo daugiau nei trylika tūkstančių žmonių, o apie du milijonai asmenų tapo pabėgėliais, jų gyvenimo sąlygos yra prastos. Didelė jų dalis yra vaikai ir paaugliai, kurių brandos kelias buvo sutrikdytas. Nepaisant paliaubų, beveik kasdien yra žinių apie naujas žūtis.

EPA nuotrauka

Ukrainos nuncijus: taika – Dievo dovana

Apaštališkasis nuncijus Ukrainoje arkivyskupas Claudio Gugerotti sakė: „Popiežiaus žodžiai, kuriuos išgirdome per Viešpaties Angelo maldą, žinoma, yra paguodos šaltinis šios šalies žmonėms, nes tai, kas įvyks rytoj, yra be galo svarbu šios talies ateičiai ir taikai, kurios visi trokšta.“

„Esame labai laimingi, kad pasisakė Šventasis Tėvas, jo žodžiai keliauja po pasaulį, remia tai, ką politinė iniciatyva galėtų įvykdyti“, – sakė nuncijus ir pridūrė, kad Šventojo Tėvo žodžiai gali padėti žmonėms „suprasti, kad ne viskas priklauso nuo politikų, labai daug kas priklauso nuo maldos ir paklusnumo Dievo valiai – nes taika yra Dievo dovana“.

Arkivyskupas Gugerotti pridūrė: „Kai kurie žmonės daug tikisi iš šio įvykio, tikisi, kad bus sudaryta taika ir baigsis karas, nes visi esame pavargę ir daug žmonių siaubingai kenčia dėl šios nesibaigiančios karo padėties.“

Parengta pagal Vatican News