2019 12 12

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Sportinis krepšys pirmajai treniruotei

Newmood.lt nuotrauka

Ne paslaptis, kad populiariausias laikas pradėti sportuoti yra „nuo kito pirmadienio“ arba „nuo Naujųjų metų“. Jei kitų metų iššūkių bei tikslų sąraše įrašėte: „pradėti sportuoti“, nelaukiant pirmosios treniruotės, derėtų atlikti namų darbus ir susikrauti sportinį krepšį. Pirmasis apsilankymas sporto klube ar treniruoklių salėje bus kur kas ramesnis ir produktyvesnis, jei su savimi turėsite viską, kas reikalinga jūsų komfortui ir higienai. 

Sportinė apranga

Svarbiausia taisyklė renkantis sportinę aprangą yra ta, kad rūbai turi būti patogūs ir nevaržytų judesių. Svarstant, ar laisvesnę, ar labiau prigludusią sportinę aprangą pasirinkti, svarbu pagalvoti, kokio pobūdžio bus jūsų treniruotės. Aktyvius kardio pratimus (dviračiai, laiptiniai treniruokliai ar bėgimo takeliai) bus patogiau atlikti vilkint prigludusias kelnes ar sportines tampres. Tamprės taip pat puikiai tinka jogos bei kalanetikos treniruotėms, kur apranga turėtų būti laisva ir nevaržanti judesių. Savo ruožtu dirbant su svoriais patogiau vilkėti laisvesnę aprangą. Beje, renkantis aprangą ne mažiau svarbu, kad ji jums patiktų, keltų geras emocijas bei suteiktų ryžto siekti savo tikslų.

Sportinė avalynė

Net sportuojant salėje būtina pasirūpinti tinkama sportine avalyne. Sportuojant basomis kyla didesnė traumų rizika, taip pat toks pasirinkimas nėra labai higieniškas. Tinkamai parinkti sportiniai bateliai leis tvirčiau atsistoti ir taisyklingai atlikti pratimus. Nepamirškite į sportinį krepšį įsimesti ir dušo šlepečių, vėlgi – dėl savo pačių komforto ir pagarbos aplinkiniams.

Rankšluostis ir kitos higienos priemonės

Būtina pagalvoti ne tik apie komfortą sportuojant, tačiau ir apie kūno priežiūrą po treniruotės. Kaip jau minėta, būtina turėti gumines šlepetes. Taip pat nepamirškite rankšluosčio bei savo kūno prausiklio bei šampūno. Jei esate linkę stipriau prakaituoti, verta turėti atskirą rankšluostį treniruoklių salėje. Jis pravers ne tik nusivalant prakaito lašus, bet ir suoleliui ar treniruokliui pavalyti, kad kitas žmogus jį rastų švarų.

Gertuvė su vandeniu

Sėkmingai treniruotei svarbu ne tik palaikyti reikiamą tempą bei taisyklingai atlikti pratimus, bet ir neprarasti per daug skysčių. Visada po ranka turėkite savo gertuvę, kad galėtumėte reguliariai atsigaivinti. Ypač svarbu nepamiršti gerti vandens intensyvių treniruočių metu.

Taigi svarbiausi dalykai, kurie turi būti jūsų sportiniame krepšyje, yra sportinė apranga ir sportiniai bateliai, mažiausiai vienas rankšluostis, dušo šlepečių pora, prausikliai ir pilna vandens gertuvė. Norintiems visą reikalingą aprangą bei avalynę neatidėliojant įsigyti vienoje vietoje, verta užsukti į https://newmood.lt/ internetinę parduotuvę. O susirinkus visą sportinio krepšio turinį, gal kils noras užsirašyti į sporto klubą ne kitą pirmadienį, o tą pačią dieną?

Žinoma, ruošiantis pradėti sportuoti labai svarbu nepamiršti koks yra jūsų tikslas – sulieknėti, fiziškai sutvirtėti ar auginti raumenis. Aiškiai įsivardijus savo tikslus bus paprasčiau nepasiduoti tiek nuovargiui, tiek tinguliui.