2019 12 19

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

Penktus metus iš eilės sostinės viešbučiai pietumis vaišino „Betanijos“ lankytojus

„Carito“ nuotrauka

Septynių didžiausių sostinėje veikiančių tarptautinių viešbučių restoranai gruodžio 18 d. tradiciškai maistą ruošia ne tik savo viešbučių svečiams, bet ir Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ socialinės pagalbos ir integracijos centro „Betanija“ lankytojams.

Jau penktus metus iš eilės viešbučiai, dovanojantys kalėdinę šventę nepasiturintiems vilniečiams, kviečia ir kitus socialiai atsakingus verslus ar piliečius prisijungti prie gražių ir prasmingų iniciatyvų.

Į šventinį susitikimą susirinkusius pasveikino Vilniaus vyskupas augziliaras Darius Trijonis, džiaugdamasis, kad į garsius viešbučius gali užsukti ne tik garsūs asmenys, tačiau aplankomi ir paprasti žmonės. Vyskupas palinkėjo bendrystės bei kad artėjančios Kalėdos ir Naujieji būtų su daugiau vilties, daugiau tikėjimo, daugiau džiaugsmo, kad būtų parodyta daugiau gerumo mūsų gyvenimuose.

Kalėdiniuose pietuose susirinkusiems vargstantiems viešbučių restoranai ruošia sriubą, karštą patiekalą, desertą bei dovanėlę išsinešti. Tokiam kiekiui žmonių pamaitinti verdama apie 42 litrus sriubos. Socialiniame centre „Betanija“ kasdien nemokamai pietauja keli šimtai sostinės žmonių, tad tokio kiekio šilto maisto reikia nuolat. Pietų metu maistas yra dalinamas padedant 3-4 savanoriams, o vėliau „Betanijos“ lankytojai kviečiami pasilikti ir dalyvauti dienos centro veiklose, kurias taip pat organizuoja savanoriai. Dar yra susibūrusi Facebook‘e grupelė „Kepu gerumo pyragą“, kurioje savanoriai ruošia ir dalina desertus kartą per savaitę. Prie jų kviečiami prisijungti visi geros valios žmonės.

Susitikimo pietuose jau ne pirmą kartą dalyvauja viešbučiai „Grand Hotel Kempinski Vilnius“, „Radisson Blu Royal Astorija“, „Novotel Vilnius Centre“, „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“, Radisson Blu Hotel Lietuva“ bei „Holiday Inn Vilnius“. Pirmą kartą prie pietų prisijungė ir šiais metais duris atvėręs „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“.

„Carito“ nuotraukos

Galintys bei norintys ištiesti pagalbos ranką, yra kviečiami prisidėti ir prie tradicija tapusios „Carito“ iniciatyvos „Gerumas mus vienija“, kuri jau 22-us metus advento laikotarpiu kviečia padėti žmonėms, kurie šiuo metu yra praradę tikėjimą ir viltį, kamuojami ligos, prispausti skurdo ar vienatvės, stokoja įvairų materialinių gėrybių. Prisidėti prie akcijos galima įsigijus specialią „Carito“ žvakutę bažnyčiose ir prekybos centruose „Akropolis“ ir „Panorama“ gruodžio 16–23 dienomis. 

2018 m. Vilniaus arkivyskupijos „Carite“ dirbusių 96 darbuotojų ir 306 savanorių pagalbos dėka visokeriopa pagalba buvo suteikta net 15 920 žmonių, o paramos suma viršijo 2 mln. Eur.

„Carito“ nuotrauka

„Carito“ nuotrauka

„Carito“ nuotrauka

Parengė Simona Banevičienė, Radisson Blu Royal Astorija pardavimų ir marketingo koordinatorė