Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2019 12 26

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kalėdų eglė Pripetėje – pirmąkart po Černobylio tragedijos

EPA nuotrauka

Atrodo, dar visai neseniai šventiniu laikotarpiu čia, Ukrainos miesto Pripetės centrinėje aikštėje, grodavo muzika, skambėdavo linksmi vaikų ir suaugusiųjų balsai, žmonės sutikdavo Naujuosius metus. Tačiau 1986 m. balandžio 26-osios naktį sprogo Černobylio atominės elektrinės 4-asis reaktorius – ir susprogdino tūkstančių žmonių likimus. Netoli jėgainės įkurta Pripetė buvo evakuota, tačiau per vėlai – Sovietų Sąjungos vadovybė gyventojams laiku nepranešė apie įvykusią branduolinę avariją, ir daugybė žmonių vėliau mirė nuo radiacijos sukeltų padarinių.

Šiandien, pirmąkart po 33 metų pertraukos, nutilusios ir apleistos Pripetės centre vėl pastatyta Kalėdų eglė. Šalia jos asmenukę besidaranti Olena Panciuk – buvusi vietinė gyventoja. Kaip ir kiti 17 ukrainiečių, kurie aplankė ilgą laiką nematytą savo gimtąjį miestą. Kalėdų eglę jie papuošė ne blizgučiais ir girliandomis, o radiaciją žyminčiais ženklais ir savo šeimos nuotraukomis – darytomis dar iš to laikotarpio, kai gyvenimas čia buvo ramus ir gražus.

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

Černobylio avarija vadinama viena didžiausių Sovietų Sąjungos gėdų. Slėpdama informaciją apie atominio reaktoriaus sprogimą, šalies valdžia į radioaktyvią zoną siuntė tūkstančius tam nepasirengusių, tinkamos aprangos ir įrangos neturėjusių darbuotojų. Radioaktyvus debesis paveikė Ukrainą, Baltarusiją, taip pat pasiekė Vakarų ir Šiaurės Europos valstybes.

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.