2020 01 07

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

2020-uosius Lenkų diskusijų klubas pasitinka su nauju pirmininku

Naujasis Lenkų diskusijų klubo pirmininkas Antoni Radczenko. Asmeninio archyvo nuotrauka

Naujuoju klubo pirmininku tapo žurnalistas ir visuomenininkas Antoni Radczenko. Naujasis pirmininkas buvo išrinktas sausio 3 dieną visuotiniame narių susirinkime. 

„Man tai yra didžiulė garbė, bet ir didelis iššūkis, nes mano pirmtakai ir pirmtakės kartelę iškėlė tikrai aukštai“, – sakė naujasis klubo pirmininkas.

Pagal susiformavusią tradiciją bei remiantis organizacijos statutu, šias pareigas jis eis vienus metus. „2020 m. bus daug darbo. Kovo mėnesį minėsime 30-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, o rudenį vyks parlamento rinkimai. Be abejo, šiuose ir daugelyje kitų renginių dalyvaus Lenkų diskusijų klubas, organizuodamas susitikimus ir diskusijas. Be to, šiais metais ketiname baigti rengti Vilnijos plėtros strategiją ateinantiems 20 metams“, – sako A. Radczenko.

Antoni Radczenko yra šeštasis Lenkų diskusijų klubo pirmininkas. Jo pirmtakais buvo politologai Mariusz Antonowiczius, Arturas Zapolski ir Andrzejus Pukszto, advokatas Grzegorzis Miłoszewiczius, žurnalistė Ewelina Mokrzecka ir istorikė bei gidė Alina Obolewicz.

PKD buvo įkurtas 2014 m. ir tapo Lietuvos lenkų diskusijos bei lietuvių ir lenkų dialogo platforma.

Nuo pat įsteigimo klubas rengia viešas ir laisvas diskusijas, kurių tikslas – suteikti Lietuvos lenkų bendruomenei galimybę nevaržomai išsakyti įvairias nuomones ir požiūrius bei tiesiogiai diskutuoti su Lietuvos ir Lenkijos politikais, diplomatais, kultūros bei visuomenės veikėjais, įvairių sričių ekspertais, pilietiškai aktyviais kitų tautinių mažumų atstovais, svarbiais ir visuomenei aktualiais klausimais, o politikams, įstatymų leidėjams, kitiems visuomenės veikėjams be tarpininkų bendrauti su Lietuvos lenkais, išgirsti jų nuomones, kartu ieškoti tarpusavio santykių gerinimo būdų.

Savo veikla PKD skatina laisvą diskusiją, visuomenės aktyvumą, pilietiškumą, tarpusavio supratimą ir pasitikėjimą, kultūrinės įvairovės, tarpetninio ir socialinio solidarumo puoselėjimą“.

Lenkų diskusijų klubo informacija

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.