2020 01 07

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

S. Mendeso karinei dramai „1917“ prieš premjerą Lietuvoje – „Auksinis gaublys“ už Metų filmą

Kadras iš rež. Samo Mendeso filmo „1917“ filmavimo aikštelės.

Penktadienį, sausio 10 dieną, į Lietuvos kino ekranus atkeliaujanti karinė drama „1917“ prieš pat premjerą gavo patį geriausią įvertinimą – „Auksinių gaublių“ ceremonijoje buvo pripažinta Metų filmu, o jos režisierius Samas Mendesas apdovanotas kaip geriausias režisierius. Į sceną statulėlių atsiimti lipęs juostos kūrėjas savo jautria padėkos kalba sugraudino net ryškiausias salėje sėdėjusias Holivudo žvaigždes ir gausią televizijos auditoriją: 54-erių vyras didžiausią padėką ir paauksuotą apdovanojimą skyrė savo seneliui, kovojusiam Pirmajame pasauliniame kare.

Geriausio metų režisieriaus statulėlę iš Antonio Banderaso ir Helen Mirren rankų priėmęs režisierius nevardijo ilgiausio sąrašo dramą sukurti padėjusių asmenų pavardžių. Savo kalbą ir apdovanojimą jis skyrė seneliui karo veteranui Alfredui Hubertui Mendesui, kurio istorija bei patirtis ir įkvėpė sukurti juostą „1917“.

„Norėčiau šią pergalę dedikuoti seneliui. Jis buvo pasiryžęs eiti į kovos lauką per Pirmąjį pasaulinį karą, tuomet jam tebuvo 17 metų. Tikiuosi, kad jis dabar mus stebi iš viršaus, ir labai tikiuosi, kad karas nebepasikartos. Labai jums ačiū“, – kalbą pradėjo S. Mendesas.

Režisierius vėliau vis dėlto nepamiršo padėkoti ir savo žmonai Alison Balsom, neeiliniams jauniems aktoriams bei filmo prodiuseriams. Geriausio režisieriaus kategorijoje jis varžėsi su Bong Joon-Ho (kuris sukūrė filmą „Parazitas“), Toddu Phillipsu (filmo „Džkeris“ kūrėju), „Airį“ pristačiusiu Martinu Scorsese bei Quentinu Tarantino, kurio juosta „Vieną kartą Holivude“ taip pat buvo tarp apdovanojimų favoričių. 

Kadras iš rež. Samo Mendeso filmo „1917“ filmavimo aikštelės.
Kadras iš rež. Samo Mendeso filmo „1917“ filmavimo aikštelės.

Šis „Auksinis gaublys“ – jau antrasis S. Mendeso karjeroje, pirmąją statulėlę kaip geriausias režisierius jis pelnė 1999 metais už juostą „Amerikos grožybės“.

Geriausiu metų filmu paskelbta karinė drama nukels žiūrovus į 1917 metų pavasarį. Pačiame Pirmojo pasaulinio karo įkarštyje britų žvalgyba sužino, kad Šiaurės Prancūzijoje vienas jų kariuomenės batalionų – 1600 karių – žygiuoja tiesiai į priešo paspęstus spąstus. Deja, įprastos komunikacijos linijos sunaikintos. Užduotis perduoti žinią apie pasalą patikima dviem jauniems eiliniams – Šofildui ir Bleikui (aktoriai George‘as MacKay‘us ir Deanas-Charlesas Chapmanas).

Norėdami suspėti laiku, vaikinai privalo nepastebėti pereiti fronto liniją ir didžiulę priešo kontroliuojamą teritoriją. Jei jiems nepavyks, žus 1600 ginklo brolių, o tarp jų – ir Bleiko vyresnysis brolis.

Filmo anonsas:

Filmo platintojų informacija

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.