2020 01 09

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

In memoriam Sausio 13-osios aukoms skambės V. Augustino mišios

„In memoriam Sausio 13-osios aukoms“ – renginys, skirtas Lietuvos laisvės gynėjų dienai paminėti, kuris vyks Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje 2020 m. sausio 12 d. 19 val.

Šalies bendruomenei Lietuvos laisvės gynėjų dienos išvakarėse rengiamas koncertas su tikslu paminėti mūsų visų laisvės gynėjų auką, mūsų drąsą ir ištvermingumą. Vaclovo Augustino Šimtmečio mišios „Missa pro centesimo anno restitutionis Lituaniae“ (2018) – stambios formos, septynių dalių vokalinė–instrumentinė kompozicija tradiciniais mišių tekstais mišriam chorui, styginių orkestrui, dviem solistėms, skaitovui ir fonogramai. Ši kompozicija muzikine prasme yra nuosaiki, vengiama kraštutinių raiškos priemonių, skambesiu paliečiant ir mėgėją, ir profesionalą.

Kompozitorius nedaugžodžiaudamas apie naująją partitūrą sako: „Tradicija rašyti mišias įvairioms svarbioms istorinėms datoms ar įvykiams paminėti Europos muzikos istorijoje gyva jau daugiau nei 1500 metų. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad minint valstybės atkūrimo šimtmetį tokia pareiga ir privilegija teko ir man. Kas man yra Tėvynė? Kai pagalvoju apie tai, iš atminties išnyra lyg akmenyje iškaltos psalmės eilutės:

Tebūnie taika tavo bokštuos.

Tavo rūmai teklesti.

Tebūnie čia gerovė.

Jeigu Viešpats nestato namų, veltui triūsia statytojai.

Jeigu Viešpats nesaugo miesto, veltui budi sargyba.

Labai tikiuosi, kad mano kūrinys sutelks klausytojus ne tik stipriam estetiniam išgyvenimui, bet ir nuoširdžiai maldai už Tėvynę.“

Klausytojai turės galimybę išgirsti mišias ir panirti į maldą, kurioje išsitrins riba tarp rituališkumo ir koncertiškumo.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio mišias „Missa pro centesimo anno restitutionis Lituaniae“ atliks Vilniaus miesto savivaldybės kamerinis choras „Jauna muzika“ (meno vadovas Vaclovas Augustinas), Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas Modestas Barkauskas), choras „Adoramus“ (meno vadovas ir dirigentas Imantas Šimkus), solistės Ieva Skorubskaitė ir Ieva Gaidamavičiūtė (sopranai). Diriguos Modestas Barkauskas.

Įėjimas laisvas.