2020 01 14

Jurgita Jačėnaitė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

„Oskarų“ nominacijų įdomybės

Aktorius Bradas Pittas rež. Quentino Tarantino filme „Vieną kartą Holivude“ („Once Upon a Time… in Hollywood“).

92-oji „Oskarų“ apdovanojimų ceremonija vyks šių metų vasario 9-ąją. JAV kino akademija joje priėmė keletą pokyčių, iš kurių, ko gero, svarbiausias – kitokį vardą gavusi ankstesnė geriausio filmo užsienio kalba kategorija – dabar ji vadinasi geriausio tarptautinio pilnametražio filmo.

Dėl pirmadienį paskelbtų nominantų 2020 m. „Oskarams“ gauti, kai dėl statulėlių pretendentai varžysis 24-iose kategorijose, jau garsių debatų kelia tai, kodėl geriausio režisieriaus nominacijoje nėra nė vieno moters vardo.

Aktorius Joaquinas Phoenixas rež. Toddo Phillipso filme „Džokeris“ („Joker“).

Toddo Phillipso filmas „Džokeris“ (Joker) nominacijų susižėrė daugiausia – 11, tarp jų – geriausio filmo, geriausio režisieriaus ir geriausio aktoriaus (pagrindinį vaidmenį čia atlieka Joaquinas Phoenixas).

Pagal nominacijų kraitį antrą vietą pasidalijo Martino Scorsese’s filmas „Airis“ (The Irishman), Quentino Tarantino „Vieną kartą Holivude“ (Once Upon a Time… in Hollywood) ir Samo Mendeso „1917“ – visi jie jų pelnė po 10.

Tarp kitų svarbių predentendų – „Netflixo“ (Noah Baumbacho) „Santuokos istorija“ (Marriage Story) ir Pietų Korėjos hitas – Bongo Joono Ho „Parazitas“ (Parasite). Pastarasis filmas varžosi iš viso šešiose nominacijų kategorijose, tarp kurių – geriausio filmo ir geriausio tarptautinio pilnametražio filmo, o Bongas Joonas Ho papuolė tarp geriausio originalaus scenarijaus ir režisieriaus pretendentų.

Taip pat po šešias nominacijas surinko Taikos Waititi „Triušis Džodžo“ (Jojo Rabbit) ir minėtoji „Santuokos istorija“. Už savo vaidmenis abiejuose filmuose nominančių gretose stovi Scarlett Johansson (geriausio antraplanio moters vaidmens ir geriausios aktorės kategorijose).

Už savo vaidmenis režisieriaus Fernando Meirelleso filme „Du popiežiai“ (The Two Popes) tarp nominantų pateko abu šio filmo herojai – popiežių Benediktą XVI suvaidinęs Anthony Hopkinsas (geriausio antraplanio aktoriaus vaidmens kategorijoje) ir Šventasis Tėvas Pranciškus – Jonathanas Pryce’as (kaip geriausias aktorius).

Aktoriai Anthony Hopkinsas ir Jonathanas Pryce’as rež. Fernando Meirelleso filme „Du popiežiai“ („The Two Popes“).
Kadras iš rež. Bongo Joono Ho filmo „Parazitas“ („Parasite“).
Aktorė Cynthia Erivo rež. Kasi Lemmons filme „Harietė“ („Harriet“).
Kadras iš rež. Jano Komasos filmo „Kristaus kūnas“ („Corpus Christi“).

Praėjusiais metais trijose iš keturių aktoriams skirtų nominacijų statulėles pelnė tamsiaodžiai aktoriai. Šiemet tik Cynthia Erivo, atlikusi vaidmenį filme „Harietė“ (Harriet, režisierė Kasi Lemmons), gali pasidžiaugti geriausios aktorės nominacija.

Taip pat 2020-aisiais tarp nominantų – daug ankstesnių akademijos pamėgtų vardų: seras Anthony Hopkinsas „Oskarams“ nominuotas jau keturis kartus, dusyk – Tomas Hanksas, tačiau jis nominacijos nėra pelnęs nuo 2001-ųjų, o Alas Pacino per savo karjerą jų turi susikrovęs aštuonias.

Audriaus Stonio ir latvių režisierės Kristīne Briede dokumentinis filmas „Laiko tiltai“ į trumpuosius „Oskaro“ apdovanojimo sąrašus geriausio tarptautinio ir dokumentinio filmų nominacijų kategorijose nepateko. Tačiau smagu, kad geriausiu tarptautiniu pilnametražiu filmu varžosi tapti lenkų režisieriaus Jano Komasos filmas „Kristaus kūnas“ (Corpus Christi) apie vaikiną, kuris bėga nuo savo vidinių demonų, ieško atpirkimo ir slėpdamasis nuo savo praeities pasineria į kunigo tarnystę.

Šių metų „Oskarai“ bus išdalinti vasario 9 d. Kaip ne kartą skelbta, šiemet apdovanojimų ceremonija, kaip ir pernai, vyks be vedėjų.

Visą nominantų sąrašą galite peržvelgti čia.