2020 01 15

Kostas Kajėnas

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Šiuolaikinė vergovė: tabore „dirbusio“ Juozuko istorija

Asociatyvi Stefano Pollio / Unsplash.com nuotrauka

Prekyba žmonėmis šiandienėje visuomenėje dažniausiai įvardijama kaip moderni vergovės forma. Dabar pasaulyje egzistuoja daugybė prekybos žmonėmis formų. Jos nuolat kinta, atsiranda vis naujų būdų ir priemonių, prisidedančių prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais. Prekyba žmonėmis gali būti: seksualinis išnaudojimas, vergiškas darbas, išnaudojimas vykdyti nusikaltimus, prekyba organais, priverstinės santuokos, elgetavimas, vaikų pornografija, moterų išnaudojimas surogatinei motinystei, vaikų išnaudojimas kariuomenėse ir daug kitų. 

 
Vaizdo pasakojime išgirsite Juozuko istoriją: nuo pat mažumės augęs vaikų namuose ir dėl nepriimtino elgesio patekęs į psichiatrinę ligoninę vos šešerių metukų, Juozukas galiausiai atsidūrė Vilniaus romų tabore, kuriame dirbdavo įvairiausius darbus, taip pat prekiavo narkotikais, kad pats galėtų gauti nors vieną dozę. 
 
 
„Šio žmogaus istorija, kurią šiandien girdėjome, yra apie vergovę. XXI amžiuje gyvename, o aplink mus – vergovė. Pasakojama istorija galėtų būti įvardyta kaip prekybos žmonėmis forma, kurioje žmogus yra išnaudojamas daryti nusikaltimus. Galima sakyti, kad žmonės, kurie gyvena, tarkime, tabore ar kitoje aplinkoje, jie yra išnaudojami dviem būdais: gali dirbti įvairius darbus ir gyventi vergiškomis sąlygomis: sandėliuke, ten, kur labai šalta, neprivalgę ir nepamaitinti, be ryšių. Šie žmonės užkraunami kitų darbais: patarnauja kitam žmogui arba atlieka jo darbus. Kitas dalykas, pavyzdžiui, narkotikų pardavinėjimas. Šitokia veikla gresia laisvės atėmimo bausme, todėl žmonės išnaudojami, kad tai darytų“, – apie šiuolaikinės vergystės formas pasakoja Angelė Lazauskienė, dirbanti Vilniaus arkivyskupijos Carite su prekybos žmonėmis aukomis.
 
 
Dažnai prekybomis žmonėmis aukomis tampa vaikai ir nepilnamečiai, vaikai iš globos namų ar probleminių šeimų, asmenys, desperatiškai ieškantys papildomo pajamų šaltinio, potencialūs emigrantai ir kiti. 

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.