2020 01 22

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

„Tu mane pašaukei“: visuomenininkė Milda Bliumenzonienė

„Pašaukimas yra kaip talentas, kurį atsineši gimdamas“, – sako Lietuvos kalinių globos draugijos reabilitacinio centro vadovė Milda Bliumenzonienė, kuriai nuo vaikystės atrodė, kad pagalbos reikalingi žmonės vertesni jos dėmesio. Ji yra viena iš šios visuomeninės organizacijos steigėjų ir dirba joje nuo pat įkūrimo 1991 metais, savo ilgamete veikla yra daug prisidėjusi prie buvusių kalinių integracijos į visuomenę. 

„Kalbant apie pašaukimą ir būti pašauktam, labai svarbu, kokios asmenybės tave supa“, – teigia M. Bliumenzonienė. Pasak moters, monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas, disidentas Viktoras Petkus, gydytojas Eduardas Razgauskas buvo tie žmonės, dėl kurių ji tvirtai apsisprendė dėl savo gyvenimo kelio. Minėti vyrai, kaip ir M. Bliumenzonienės mama, kalėdami matė kitus kalinius kitaip, atskirdavo blogus darbus nuo jų pačių: „Šie žmonės gyveno, kaip kalbėjo, ir kalbėjo, kaip gyveno. Tos savybės labai svarbios, ypač, jei nori tarnauti žmogui, kuris yra paklydęs ir atsiranda kalėjime.“ Mons. Vasiliauskas visuomenininkei liko kelrode žvaigžde iki dabar.

„Šitiek metų prabuvusi ir tebetęsianti tą veiklą, vis dar nepavargdama, galvoju, kad turbūt tikrai Dievulis mane pastatė į tą vietą. Man čia iki dabar gerai. Manau, kad žinau, ką darau, ką pasakyti žmogui ir kada patylėti.“

„Tu mane pašaukei“ – laidų ciklas apie skirtingų pašaukimų ir patirčių žmones, pasakojančius apie savo pasirinkimą ir liudijančius savo tikėjimą profesinėje veikloje, visuomeniniame gyvenime.