2020 01 24

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

Lietuvoje viešėjęs kulinaras kunigas Leo: šeima pašaukta būti ne tobula, o ištikima

Igno Kavaliūno nuotrauka

Vilniuje, Telšiuose ir Šiauliuose kulinarinius šou surengęs profesionalus kulinaras, katalikų kunigas iš JAV Leo Patalinghug populiarina mūsų šalį socialiniuose tinkluose.

Vos per keturias vizito dienas kun. Leo sukūrė 11 trumpų siužetų apie mūsų šalį, kuriuos paskleidė per 80 tūkst. sekėjų turinčioje savo feisbuko paskyroje.

Pasak kunigo Leo vizito Lietuvoje organizatorės, Lietuvos šeimos centro vadovės Vijoletos Vitkauskienės, didžiausią įspūdį svečiui paliko mūsų tautos tikėjimas: „Kunigas Leo spėjo pajusti ir sekėjams pabandė perteikti, su kokia jėga Sovietų laikais buvo kovojama prieš tikėjimą, tačiau Lietuvos žmonės priespaudoje liko laisvi.“

Ypatingą įspūdį charizmatiškajam dvasininkui paliko apsilankymas Kryžių kalne, kuriame jis nufilmavo 5 vaizdo siužetus. „Kryžių kalne aš jutau nepaprastą pasididžiavimą tuo, kad esu katalikas“, – sakė kun. Leo, pabrėždamas, kad Jėzus gali perkeisti bet kokį gyvenimo košmarą, o audrose, kurių nei vienas neišvengia, vienintelis patikimas orientyras – Dievas.

Igno Kavaliūno nuotrauka

Užstalės misionieriumi vadinamas dvasininkas pilnutėlėje Šiaulių arenoje dalijosi receptais, ką daryti, kad skirtingi požiūriai nesugadintų vakarienės džiaugsmo. Kaip po susitikimo dalijosi šeimos, iš įspūdingo kulinarinio-teologinio šou jos išėjo pamaitintos dvasiškai, atnaujinusios tarpusavio ryšį ir pasiryžimą pastebėti, ko alksta bei trokšta esantis šalia.

Pasak kunigo Leo, šeima nepašaukta būti tobula, ji pašaukta būti ištikima. „Pjaustydamas svogūnus dažnas verkia. Ką daryti, kad neverktume? Pakelti galvą aukščiau, atidaryti langus, įsileisti gaivaus oro! Panašiai ir šeimoje. Kai sunku taip, kad akyse pradeda tvenktis ašaros, atsidaryk langą, į situaciją pažvelk iš kitos perspektyvos. Kitas būdas, kai svogūnas ima graužti akis – įdėti į šaldytuvą, kad neverktum. Šeimos santykiuose taip pat pravartu kartais save „įdėti į šaldytuvą“, kitaip tariant, atvėsti“, – lygino profesionalus kulinaras dvasininkas.

Igno Kavaliūno nuotrauka

Kalbėdamas apie antrąjį Jėzaus stebuklą – duonos padauginimą – kunigas Leo akcentavo alkį, kurį kentė žmonės dykumoje. „Kas juos atvedė į dykumą? Tėvai, nes jų pareiga tuomet, kaip yra ir dabar, pamaitinti šeimą ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai“, – sakė svečias, pakvietęs visus Šiaulių arenoje buvusius tėčius atsistoti ir pasižadėti žmonoms savo šeimą maitinti ne tik fiziniu, bet ir dvasiniu maistu.

Vilniuje kun. Leo surengė kulinarinį šou poroms „Prieskoniai santuokai“, prieš kurį kavinėje „Mano guru“ žiniasklaidos atstovams gamino savo firminį šiltų uogų desertą. Jo metu buvo ruošiama ir patiekta krevečių kario kokosų piene, Telšiuose susirinkusieji ragavo naminių makaronų ir aštrios filipinietiškos vištienos sriubos, na o Šiauliuose – naminių makaronų.

Kaip pridūrė vizito organizatorė, džiaugsmingi kulinariniai ir teologiniai šou nebūtų įvykę be šefo Gian Luca Demarco ir šefo Algirdo Matačiūno bei jų komandų. Kunigui Leo vertėjavo charizmatiškasis teologas Benas Ulevičius, kad darbai vyktų kokybiškai ir laiku, užtikrino didžiulė palaikymo komanda.

Igno Kavaliūno nuotrauka

Firminis kąsnelio teologijos video iš Kunigo Leo patirties Lietuvoje: https://www.facebook.com/FatherLeoFeeds/videos/614496886006651/

Trumpi video iš Vilniaus „Mano Guru“ komandai skirtų mokymų https://www.facebook.com/FatherLeoFeeds/videos/460207701534273/  

iš kulinarinio šou Vilniuje „Prieskoniai santuokai“ https://www.facebook.com/FatherLeoFeeds/videos/447022246181616/  

iš Šiaulių vyskupijos šeimų šventės „Aš esu Gyvybės Duona“ https://www.facebook.com/FatherLeoFeeds/videos/2537109629733207/  

Penki video iš Kryžių kalno:

https://www.facebook.com/FatherLeoFeeds/videos/2673226476125587/

https://www.facebook.com/FatherLeoFeeds/videos/606871303421779/

https://www.facebook.com/FatherLeoFeeds/videos/480086342925905/

https://www.facebook.com/FatherLeoFeeds/videos/838332053275440/

https://www.facebook.com/FatherLeoFeeds/videos/554741941921872/

Lietuvos šeimos centro informacija

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.