2020 01 27

Toma Bružaitė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Kataliko balsas“. Bažnyčia, tikėjimas ir ekologija: ar yra tarp jų kas bendro?

Pexels.com nuotrauka

Pristatome dar vieną tinklalaidę, kurioje šįkart apie tikėjimą, Bažnyčios mokymą ir… ekologiją kalbamės su Martynu STANIU, dirbančiu įmonėje, kuri gamina ekologiškus maisto produktus, bei muzikos mokytoja Emilija PUSKUNIGYTE. Pašnekovus kalbina „Bernardinai.lt“ bendruomenės iniciatyvų vadovė bei tekstų autorė Toma Bružaitė ir religijos temų redaktorius Simonas Bendžius. Šis pokalbis yra pirmasis iš ciklo „Kataliko balsas“, kuriame aptarsime šių dienų aktualijas iš katalikiškos perspektyvos.

Pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje viena aktualiausių temų yra ekologija. Apmaudu, kad toks susidomėjimas ir rūpestis kilo tik po tikrai didelių skandalų. Kita vertus, šie įvykiai sukuria ne vieną progą išreikšti pilietinę poziciją dėl aplinkos apsaugos, susipažinti su įvairiomis iniciatyvomis bei žmonėmis, kurie ne vienus metus darbuojasi aplinkosaugos srityje. Tokios aktualijos taip pat skatina sąmoningiau rinktis produktus ar paslaugas, apmąstyti savo pačių kasdienius pasirinkimus ir įpročius.

Maža to, būti sąmoningam ir atsakingam už savo aplinką ragina ir Katalikų Bažnyčia. Popiežius Pranciškus 2015 metais parašė encikliką Laudato Si apie rūpinimąsi mūsų bendrais namais. Dokumente popiežius kviečia plėtoti integraliąją ekologiją – kitaip sakant, matyti žmogaus ir jo gyvenimo visumą, kurios dalis yra ir aplinka. Ką tikintiesiems reiškia toks kvietimas, girdimas ekologinių nelaimių kontekste?

Emilija Puskunigytė.

Asmeninio archyvo nuotrauka

„Pavyzdys užkrečia, – sako Emilija. – Ekologija yra kaip tikėjimas, jį turime liudyti.“ Martynas priduria, kad ši sritis gali tapti madinga, o Bažnyčiai reikėtų labiau mokyti apie ekologiją, nors tai nėra jos galutinis tikslas.

Martynas Stanys.

Asmeninio archyvo nuotrauka

Išgirskite, kas įkvėpė mūsų pašnekovus rinktis ekologiškesnį gyvenimo būdą, idėjas, nuo ko pradėti ir kaip neišvesti aplinkinių iš kantrybės savo raginimais būti ekologiškiems. Taip pat tinklalaidėje svarstome, kaip ekologiniai pasirinkimai siejasi su dorybių ugdymu bei tikėjimu. Kalbėjomės ir apie tai, ar ekologiškas gyvenimas iš tiesų kainuoja brangiau.

Gero klausymo!