Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Kardinolas P. Barbarinas išteisintas apeliaciniame teisme

EPA nuotrauka

Sausio 30 dieną Liono apeliacinis teismas išteisino kardinolą Philippe’ą Barbariną dėl kaltinimo dangsčius ar nepranešus apie lytinį išnaudojimą, taip pat panaikino 6 mėnesių lygtinę bausmę, kurią 2019 metų kovo mėnesį buvo skyręs pirmos pakopos teismas.

Ši byla susijusi su buvusiu kunigu Bernard’u Preynat, kuris, kaip įtariama, 1971–1991 metų laikotarpiu nusikalto lytiniu priekabiavimu prie skautų. Sausio mėnesį prasidės jo bylos nagrinėjimas.

EPA nuotrauka

Paryžiaus apylinkėse gimęs P. Barbarinas Liono arkivyskupu buvo paskirtas 2002 metais. 2016 metais kardinolui Barbarinui buvo pateiktas kaltinimas, kad jis, išgirdęs apie kun. B. Preynat veiksmus, neįskundė jo policijai. Tačiau Liono arkivyskupas tvirtino, kad neslėpė ir neturėjo ketinimų dangstyti nusikaltimų. 2019 metų kovą kardinolas įteikė atsistatydinimo raštą popiežiui. Remdamasis nekaltumo prezumpcijos principu popiežius jo nepriėmė, tačiau leido nusišalinti nuo einamųjų reikalų ir jų tvarkymą perduoti specialiai paskirtam apaštaliniam administratoriui. Po apeliacinio teismo sprendimo nuo Preynat nukentėjusios aukos žiniasklaidai tvirtino, kad kreipsis į trečios pakopos teismą.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.