2020 02 06

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

„Tu mane pašaukei“: mokytojas Vytautas Toleikis

„Man mokykloje labai nesisekė. Paskutinėse klasėse jaučiausi tarsi kankinamas. Pagalvojau, gal aš galėčiau būti kitoks mokytojas, – pasakoja pedagogas, rašytojas VYTAUTAS TOLEIKIS. – Antipavyzdys buvo pirmas stimulas, įkvėpimas pagalvoti, kad galėčiau būti mokytoju.“

„Tris kartus bandžiau mesti mokytojavimą, o paskui vėl kaip alkoholikas grįžau prie žalingų įpročių“, – juokauja V. Toleikis, dvylika metų dirbantis etikos mokytoju Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje.

V. Toleikis didžiuojasi esąs mokytojas: „Visada prisistatau, kad esu mokytojas, ir iš karto matau, kaip nutįsta rūgštūs veidai – atėjo čia kažkoks kankintojas, sadistas, durnius, neišsilavinęs. O man tik juokas ima.“

„Eik ten, kur veda širdis, kur nutveri save svajojant, kur pradedi save įsivaizduoti, kur veikia tavo fantazija – ten ir eik. Aišku, tai gali būti Šėtono gundymas, gali veikti puikybė. Manau, kad visada, kai siūlo įdomesnį darbą ar pareigas, esame išbandomi puikybe…“ – ieškantiems savo pašaukimo sako V. Toleikis.

„Tu mane pašaukei“ – laidų ciklas apie skirtingų pašaukimų ir patirčių žmones, pasakojančius apie savo pasirinkimą ir liudijančius savo tikėjimą profesinėje veikloje, visuomeniniame gyvenime.

Prisidėk prie išlikimo!

Jei „Bernardinai.lt“ norite skaityti ir rudenį, paremkite jau dabar.