2020 02 11

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

„Mažoji studija“. Arkos bendruomenei „Betzata“ – 15 metų

Indrės Nagumanovos nuotrauka

Vilniaus rajone, Čekoniškių kaime, įsikūrusi Arkos bendruomenė „Betzata“, kurioje drauge su asistentais gyvena proto negalią turintys žmonės, švenčia 15–iolikos metų gimtadienį.

Apie tokio bendruomeninio gyvenimo prasmę, džiaugsmus ir rūpesčius pasakoja „Betzatos“ vadovas Rimantas Ramonas, bendruomenės senbuvė Teresė Būgaitė ir dabartinė namų vyresnioji Janina Breineizerienė.

„Mes visada priešinamės tam, ko nepažįstame. Mes bijome kalinių, neįgalių žmonių, pabėgėlių – nes jų nepažįstam. Dar tas stereotipas, kad neįgalus žmogus yra Dievo bausmė, nepasisekęs kūrinys… kad jis gali kelti grėsmę mano vaikams, rodyti blogą pavyzdį… Ko nepažįsti, tam priešiniesi. Bet požiūris keičiasi, kai su tuo žmogumi susipažįstu, kai prieinu arčiau, pamatau, kad jis yra daug geresnis, mielesnis, nuoširdesnis už tuos, kurie turi aukštą intelektą.

Mums trūksta švietimo, aiškumo, patirties su neįgaliais žmonėmis. O ir jie patys nenori apsigyventi šalia tokių kaimynų, kurie jų vengs, nesikalbės. Tai yra abipusė baimė, kuri turi būti išspręsta per pažintį, per santykį“, – sako R. Ramonas.

LRT radijo laidą „Mažoji studija. Kultūra ir religija“ veda Jūratė Grabytė.