Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2020 02 19

Simonas Bendžius

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kęstutis Kėvalas – naujasis Kauno arkivyskupas: prašo bendrystės ir komandinės dvasios

Paskirtasis Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.

Andriaus Aleksandravičiaus / „Kauno diena“ nuotrauka

Popiežius Pranciškus Kauno arkivyskupu paskyrė vyskupą Kęstutį Kėvalą. Jo ingresas (įžengimas į katedrą) įvyks balandžio 13 d. 16.00 val.

Nuo 2019 m. kovo Kauno arkivyskupijos apaštaliniu administratoriumi dirbęs vysk. Algirdas Jurevičius grįš į Kauno vyskupo augziliaro tarnystę.

Vysk. Kęstutis Kėvalas gimė 1972 m. vasario 17 d. Baigęs vidurinę mokyklą, studijavo Kauno technologijos universiteto Radioelektronikos fakultete. 1993 m. įstojo į Kauno kunigų seminariją, o nuo 1997 m. tęsė studijas Švč. Mergelės Marijos seminarijoje Baltimorėje (JAV). Į kunigus įšventintas 2000 m. birželio 20 d. 2008 m. Kauno Vytauto Didžiojo universitete įgijo teologijos daktaro laipsnį. Nuo 2010 m. vasario mėn. vysk. K. Kėvalas ėjo Lietuvos Marijos radijo programų direktoriaus pareigas.

2012 m. rugsėjo 27 d. popiežius Benediktas XVI paskyrė kun. K. Kėvalą Kauno arkivyskupijos augziliaru. 2012 m. lapkričio 24 d. kun. K. Kėvalas Kauno Kristaus Prisikėlimo šventovėje buvo konsekruotas vyskupu. 2017 m. balandžio 20 d. popiežius Pranciškus paskyrė vysk. K. Kėvalą Telšių vyskupijos koadjutoriumi, 2017 m. rugsėjo 18 d. vysk. K. Kėvalas tapo Telšių vyskupijos ordinaru, o 2020 m. vasario 19 d. – Kauno arkivyskupu.

„Jei pradėsiu svirti į šoną – prašau padėti“

Naujieną apie naująjį skyrimą pranešė apaštališkasis nuncijus Baltijos šalims arkivysk. Petaras Rajičius, kuris kartu su Kęstučiu Kėvalu atvyko į Kauno arkivyskupijos kunigų susirinkimą trečiadienio popietę.

Naujai paskirtasis arkivyskupas susirinkusių kunigų prašė maldos, bendradarbiavimo ir pagalbos šioje atsakingoje tarnystėje.

„Kai [2017 m.] išgirdau žinią, kad Viešpats skiria mane į Žemaitiją, buvo sumišusi nuotaika – žinojau, kad laukia nuotykis, buvo įdomu ten vykti. Bet buvo ir nedrąsu. Turiu prisipažinti, kad per tuos keletą metų įsimylėjau tą kraštą – jis įdomus savo istorija ir ypatinga kultūra.

Galvojau, kad mano gyvenimas ir tęsis Žemaitijoje – apie tai buvo ir svajonės, ir planai. Kai pastaruoju metu buvo renkamas [Kauno] arkivyskupas ir svarstomos įvairios kanditatūros, aš buvau ramus, nes žinojau, kad yra didesnę patirtį turinčių kandidatų, kurie galų gale – ir rimtesni žmonės“, – šypsojosi K. Kėvalas.

Dvasininkas toliau pasakojo apie savo reakciją, sužinojus, kad keliaus tarnauti į Kauną:

„O, Viešpatie, ką čia dabar sugalvojai! Silpno žmogaus pečiams patikimos tokios sunkios pareigos… Vienas žmogus to panešti negali. Tad šiandien, broliai, kreipdamasis į jus, noriu paprašyti tos bendrystės ir komandinio veikimo dovanos – nes jūs suprantat, kad šis šaukimas vadovauti arkivyskupijai per didelis vienam žmogui. Reikalingos jungtinės pajėgos. Prašau jūsų maldos ir drąsos kalbėti, dalintis ir dirbti kartu – nes apie tai yra mūsų Bažnyčia, apie tai yra pašaukimas kurti Viešpaties karalystę.

Pradėjau kalbėti drebėdamas, bet dabar matau, kad su Viešpaties pagalba išstovėsiu. O jei pradėsiu svirti į šoną – prašau padėti“, – užbaigė savo kalbą K. Kėvalas.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu