2020 02 21

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

„Dėl šio išskirtinumo didžiuojuosi“. Dauno sindromą turinčio Alfredo istorija

Asmeninio albumo nuotrauka

Mano gyvenimo istorija prasideda prieš 35 metus.

Mano vardas Alfredas. Aš gimiau kitoks, turėdamas Dauno sindromą. Bet dėl šio išskirtinumo didžiuojuosi, tai man tik padeda pasiekti aukštų pasiekimų sporte ir aplankyti daug šalių, susitikti su įvairiais žmonėmis. Manau, kad jei būčiau gimęs be šio sindromo, mano gyvenimas būtų visai kitoks.

Asmeninio albumo nuotrauka

Nuo kūdikystės labai sirgau peršalimo ligomis, gydytojai nelabai buvo linkę kreipti dėmesį į mano ligas, kaip vėliau paaiškėjo, nustatė klaidingą diagnozę. Tik dėl tėvų atkalumo, ypač mamos pasiryžimo, užsispyrimo ir atsitiktinai sutiktos gydytojos – internės – aš išgyvenau. Nuo to laiko buvau pradėtas grūdinti, ir sveikata palaipsniui gerėjo. Tuo metu jau buvau pradėjęs lankyti specialiąją mokyklą, kurioje man labai patiko. Ten sutikau nuostabų trenerį, Specialiosios olimpiados pradininką Lietuvoje, Saulių Survilą. Šiuo metu Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto prezidentas yra Zenonas Misiūnas.

Kai mokiausi mokykloje, taip pat lygiagrečiai pradėjau lankyti baseiną sporto mokykloje. Taip išmokau plaukti. Dalyvaudavau varžybose visoje Lietuvoje. Nė negaliu tiksliai suskaičiuoti, kiek turiu medalių, taurių ir įvairių kitų apdovanojimų. Bet kiekvienas medalis yra iškovotas sunkiai ir kainavo daug jaudulio. Kaip ir kiekvienam sportininkui, man didžiausias visų mano pastangų įvertinimas yra medalis.

Vasaros metu vykdavau į sporto stovyklas Šventojoje. Aš vis atkakliai tobulinau savo plaukimo techniką. Nepraleisdavau nė vienos treniruotės. Ir po kurio laiko pradėjau dalyvauti Specialiosiose olimpinėse žaidynėse užsienyje. Aplankiau Monaką, Atėnus, Rodo salą, Ispanijos keletą miestų, Lvovą. Per tą laiką baigiau mokyklą. Buvo labai liūdna. Guodė tik tai, kad dar galėjau lankyti baseiną ir siekti aukštumų sporte. Mokykloje mokiausi 13 metų.

Asmeninio albumo nuotrauka

Iki šiol prisimenu mokyklą ir mokytojus su džiaugsmu, kartais juos aplankau. Net važiuodamas pro mokyklą jaučiu nostalgiją jai, mielai ten sugrįžčiau. Lankant tik baseiną atsirado daug laisvo laiko, todėl norėjau save išbandyti naujoje veikloje, pradėjau lankyti bočios treniruotes. Ši sporto šaka man patiko ir sekėsi gerai. Su šia sporto šaka dalyvavau Pasaulio specialiosiose žaidynėse Los Andžele, laimėjau prizines vietas, taip pat buvau Antverpene ir Liuksenburge. Neseniai grįžau iš Pasaulio vasaros specialiųjų žaidynių Abu Dabyje, kur iškovojau sidabro ir bronzos medalius. Dėl to esu be galo laimingas. Ten taip pat buvau sutikęs Timothy Shriverį, Specialiųjų olimpinių žaidynų vieną iš pradininkų.

Asmeninio albumo nuotrauka

Šiuo metu mokausi Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre vytelių pynėjo specialybės. Ten man labai patinka. Visi žmonės sutikti šioje mokykloje labai paslaugūs, linkę padėti. Taip pat tęsiu baseino ir bočios treniruotes. Labai mėgstu laisvalaikiu klausytis muzikos, kartais nueinu į vieną ar kitą koncertą. Labiausiai mėgstu S. Prūsaitį ir 16 hercų. Aš esu draugiškas ir mėgstantis bendrauti, labai noriu sutikti naujų žmonių. Rašyti man nelabai gerai sekasi, kalbėti taip pat kalbu nelabai aiškiai, todėl mano minčių vertėja ir skleidėja yra sesė.

Noriu visus paraginti kuo daugiau sportuoti, ypač panašius į mane. Nes tik per sportą galime save realizuoti. Leiskite man laimėti, bet, jei man nepavyks, paskatinkite mane siekti pergalės! Tai yra specialiosios olimpiados šūkis, kuris man visur gyvenime padeda. Nes sportas padėjo man tapti tokiam, koks esu dabar. Tapti atkakliam siekiant bet kokio tikslo, būti ištvermingam, atsakingam, sveikam ir pakeliauti po pasaulį, susitikti su įvairiais žmonėmis.