2020 02 26

Marija Keršanskienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Kalba mamos. Rasa: atvirumas su savimi ir kitais išlaisvina

Rasa Borodina. Asmeninio archyvo nuotrauka.

RASA BORODINA – dviejų berniukų mama, tinklaraštininkė, knygos „Karjeros guru: kaip susirasti svajonių darbą“ autorė, o visai neseniai į leidyklos rankas ji atidavė antrąją knygą, kurioje sugulė įvairių išbandymų patyrusių žmonių istorijos su laiminga pabaiga.

Kviesdama šią mamą pokalbiui tikrai žinojau, kad daug kalbėsime apie knygas, kurios ją lydi nuo ankstyvos jaunystės. Rasa sako, kad tiek vaikų, tiek suaugusiųjų psichologijos, saviugdos knygose atrandama informacija, patarimai, moksliniai tyrimai ne tik prisidėjo prie jos augančio pasitikėjimo savimi, kai tapo mama, bet ir padėjo lengviau išgyventi tėčio savižudybę. Kokias tris knygas ji rekomenduoja kiekvienam tėčiui ir mamai, galite išgirsti pokalbio metu.

Dažnai žmonės, kryptingai siekiantys savo tikslų ir svajonių, yra susidėlioję planą, kaip tą padaryti, tad ir Rasos visų pirma klausiau, kokiomis taisyklėmis ji vadovaujasi, kaip randa laiko imtis vis naujos veiklos, kurti, rašyti knygas. Anot jos, kai kažko labai nori, laiko randi – knygą ji gali skaityti ir vartydama keptuvėje blynus, ir be sąžinės graužaties paveikti kažką, ką nori, paspyrus ant grindų besimėtančius žaislų uragano likučius. „Stengiuosi galvoti, kad mano vaikams nereikia tobulos mamos. Jiems reikia laimingos ir pailsėjusios mamos“, – sako ji.

Nelengva motinystės kelionės pradžia Rasai padėjo nusimesti visus perteklinius lūkesčius ir griežtas taisykles. Po dviejų persileidimų sulauktas kūdikis buvo tikras stebuklas, o tapusi mama labai aiškiai pajuto, kad būtent šeima suteikė ypatingą pilnatvės jausmą.

Ačiū Vilniaus universiteto radijo stočiai START FM už galimybę įrašyti šį pokalbį.

Rasa Borodina su sūnumi. Asmeninio archyvo nuotrauka.