2020 02 27

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

„Tu mane pašaukei“: kunigas, priklausomų asmenų bendruomenės vadovas Kęstutis Dvareckas

„Kalbant apie gyvenimišką pašaukimą: darbinį, kunigystei ar kažkam kitam, tai drįstu kalbėti apie imperatyvą. Yra vidinis potraukis arba šaukimas į kažkurią pusę. Tu gali neiti, laisvė nepanaikinta, gali neatsiliepti, bet tuomet teks imituoti, slapstytis, bijoti. Arba teks kęsti, kad esi ne savo kėdėje, ne savo rogėse. Man pašaukimas yra atsižvelgimas į tai, kas aš esu, ir mėginimas sąžiningai eiti ten, kur nebūtinai norisi, bet jauti, kad turi eiti. Ir tik po to, kai jau eini šia kryptimi, pamatai, kad tikrai verta“, – sako Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ priklausomų asmenų bendruomenės „Aš esu“ vadovas kun. KĘSTUTIS DVARECKAS.

„Pirmasis mano pašaukimas – būti žmogumi. Šį pašaukimą praleidus, visi kiti išsigimsta. Pašauktas, sukurtas būti žmogumi. Visos situacijos, kuriose mėginu būti pusdieviu ar kažkas, yra ne į sveikatą nei man, nei pasauliui. Dažnai sunkiose situacijose girdi kokį nors nuo gyvenimo pavargusį žmogų sakantį: „Na, būk žmogus.“ Man [šiuose žodžiuose] visuomet skamba pašaukimas – būti žmogumi“, – tęsia kunigas.

Kun. K. Dvareckas akcentuoja ir savo santykį su Dievu: „Kitas ženklas man primena krikščionybę. Šis ženklas sako, kad esu mylimas, esu norėtas, esu tyčinis. O tai reiškia, kad yra Dievas, kuriam aš esu labai svarbus. Tiek svarbus, kad žvelgdamas į kryžių matai, koks svarbus.“ 

„Tu mane pašaukei“ – laidų ciklas apie skirtingų pašaukimų ir patirčių žmones, pasakojančius apie savo pasirinkimą ir liudijančius savo tikėjimą profesinėje veikloje, visuomeniniame gyvenime.

Prisidėk prie išlikimo!

Jei „Bernardinai.lt“ norite skaityti ir rudenį, paremkite jau dabar.