2020 02 27

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

„Tu mane pašaukei“: kunigas, priklausomų asmenų bendruomenės vadovas Kęstutis Dvareckas

„Kalbant apie gyvenimišką pašaukimą: darbinį, kunigystei ar kažkam kitam, tai drįstu kalbėti apie imperatyvą. Yra vidinis potraukis arba šaukimas į kažkurią pusę. Tu gali neiti, laisvė nepanaikinta, gali neatsiliepti, bet tuomet teks imituoti, slapstytis, bijoti. Arba teks kęsti, kad esi ne savo kėdėje, ne savo rogėse. Man pašaukimas yra atsižvelgimas į tai, kas aš esu, ir mėginimas sąžiningai eiti ten, kur nebūtinai norisi, bet jauti, kad turi eiti. Ir tik po to, kai jau eini šia kryptimi, pamatai, kad tikrai verta“, – sako Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ priklausomų asmenų bendruomenės „Aš esu“ vadovas kun. KĘSTUTIS DVARECKAS.

„Pirmasis mano pašaukimas – būti žmogumi. Šį pašaukimą praleidus, visi kiti išsigimsta. Pašauktas, sukurtas būti žmogumi. Visos situacijos, kuriose mėginu būti pusdieviu ar kažkas, yra ne į sveikatą nei man, nei pasauliui. Dažnai sunkiose situacijose girdi kokį nors nuo gyvenimo pavargusį žmogų sakantį: „Na, būk žmogus.“ Man [šiuose žodžiuose] visuomet skamba pašaukimas – būti žmogumi“, – tęsia kunigas.

Kun. K. Dvareckas akcentuoja ir savo santykį su Dievu: „Kitas ženklas man primena krikščionybę. Šis ženklas sako, kad esu mylimas, esu norėtas, esu tyčinis. O tai reiškia, kad yra Dievas, kuriam aš esu labai svarbus. Tiek svarbus, kad žvelgdamas į kryžių matai, koks svarbus.“ 

„Tu mane pašaukei“ – laidų ciklas apie skirtingų pašaukimų ir patirčių žmones, pasakojančius apie savo pasirinkimą ir liudijančius savo tikėjimą profesinėje veikloje, visuomeniniame gyvenime.